Amerykanie odsłaniają twarze

Opublikowano: 08.03.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2033

Gubernatorzy w całych Stanach Zjednoczonych albo zakończyli nakaz maskowania z powodu COVID-19 w swoich stanach, albo rozważają jego szybkie zakończenie — i nakazują zniesienie limitów i ograniczeń dla firm.

https://www.youtube.com/watch?v=s41M-gYyr5Y

Przykładowo, stanowy nakaz noszenia masek w Utah ma się zakończyć 10 kwietnia na mocy ustawy zatwierdzonej 5 marca, a gubernator Spencer Cox, 6 marca zapewnił Fox News, że nie użyje weta.

Tymczasem Teksas, Mississippi, Iowa, Montana i Północna Dakota zakończyły lub wkrótce zakończą obowiązek zakrywania twarzy, zaś Alaska, Arizona, Floryda, Georgia, Idaho, Missouri, Nebraska, Oklahoma, Południowa Karolina, Południowa Dakota i Tennessee nigdy nie wymagały noszenia masek.

Gubernator stanu Alabama Kay Ivey, republikanin, powiedział 4 marca, że stan zakończy nakaz za około miesiąc, mówiąc, że od 9 kwietnia noszenie zakrycia twarzy będzie „kwestią osobistej odpowiedzialności, a nie nakazu rządu”.

2 marca Mississippi i Teksas zakończyły swoje wymagania dotyczące masek i pozwoliły firmom działać na pełnych obrotach.

Posunięcie to spotkało się jednak z krytyką ze strony prezydenta Joe Bidena i innych urzędników Białego Domu.

Gubernator Teksasu Greg Abbott, powiedział, że jego stan jest „w 100 procentach otwarty”.

„Zbyt wielu Teksańczyków odsunięto od możliwości zatrudnienia” — powiedział Abbott. „Zbyt wielu właścicieli małych firm miało trudności z opłaceniem rachunków. To musi się skończyć”.

Gubernator stanu Connecticut Ned Lamont, demokrata, również ogłosił, że niektóre ograniczenia zostaną zniesione, w tym ograniczenia pojemności nałożone na firmy i wydarzenia sportowe. Powiedział, że parki rozrywki też mogą się otwierać. Ale nakaz stanowy dotyczący masek pozostanie na miejscu.

W lutym gubernator stanu Iowa Kim Reynolds, republikanin, zniósł wymóg dotyczący masek, mówiąc: „Wiemy, co musimy zrobić i nie wymaga to nakazu rządu, aby to robić”, podczas gdy gubernator stanu Montana Greg Gianforte, również republikanin, pozwolił, aby nakaz maskowania wygasł w zeszłym miesiącu.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Murphy 08.03.2021 13:57

  W końcu jacyś myślący politycy zaczęli działać. Ciekawe kiedy w innych krajach zmiany pójdą na lepsze i wrócimy do tej prawdziwej normalności sprzed 2020.

 2. Wolfman 08.03.2021 14:28

  Ciekawe jak u nas? Kiedy pisodol się skończy?

 3. Cosmo 08.03.2021 17:07

  Jak przyjdzie przykaz z góry ale nie od pisu, ale jeszcze wyżej.

 4. BANDZIORkaq 08.03.2021 18:12

  No to się Joe opluje że złości, bo mu pokrzyżowano plany, nie sądzę żeby ludzie bez nakazu zakładali kagańce.

 5. Matylda 09.03.2021 08:09

  A jeszcze niedawno bidon i fałszi sugerowali, ze najlepiej chronią dwie maski noszone na raz. Coś im się fabuła sypie 😂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.