Amerykanie nie widzą poprawy stanu gospodarki

Opublikowano: 25.04.2011 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 236

STANY ZJEDNOCZONE. Polska Agencja Prasowa donosi, że Amerykanie są coraz bardziej pesymistycznie nastawieni co do perspektyw gospodarki kraju – wynika z najnowszego sondażu “New York Timesa” i telewizji CBS News.

70 procent respondentów w tych badaniach, przeprowadzonych w dniach 15-20 kwietnia, wyraziło pogląd, że Stany Zjednoczone zmierzają w złym kierunku. Jest to największy odsetek od początku prezydentury Baracka Obamy.

39 procent Amerykanów uważa, że sytuacja gospodarcza USA się pogarsza. Oznacza to wzrost o 13 punktów procentowych w porównaniu z zeszłym miesiącem.

Statystyki wydaja się mówić, że stan gospodarki nieco się poprawił – utrzymuje się wzrost PKB, a na giełdzie papierów wartościowych trwa hossa. Nie przekłada się to jednak na wzrost liczby miejsc pracy, a dodatkowym czynnikiem pogarszającym nastroje są rosnące ceny benzyny.

Według sondażu, 57 procent Amerykanów nie aprobuje polityki ekonomicznej Obamy, a 59 procent jego polityki w sprawie deficytu budżetowego.

Źródło: Władza Rad

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dox888
Użytkownik

pytanie retoryczne:
– a czy miala byc jakas poprawa?

//
a tak, – chyba, ze zmierzamy do poprawy zycia bogatych.
idzie nam to doskonale.

ManiekII
Użytkownik
ManiekII

Tyle pieniędzy ile pchają w banki to się w głowie nie mieści i oni mówią że im się nie poprawia. Przed kryzysem banki zarabiały krocie na derywatach a jak to wszystko trzasneło to teraz dostają krocie od państwa. Nie wiem jak ten sondaż był robiony (na pewno nie wśród bankowców), amerykańska kura znosząca złote jajko to banki i giełda, i można by dodać dolinę krzemową a reszta przeniosła się do Chin. A teraz zastanawiają się jak odbudować przemysł którego nie ma… A w Meksyku bezrobocie 5%.