Amerykanie szykują rzeź dzikich zwierząt w Redzikowie

Opublikowano: 04.03.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2531

To kolejna odsłona rzezi zwierząt w amerykańskiej bazie w Redzikowie. Dzika zwierzyna zostanie usunięta, najprawdopodobniej zabita, choć może uda się część odłowić. Amerykanie nie przewidują żadnych wyjątków.

Nie Rosjanie, nie terroryści, nie okupowana ludność jest największym zagrożeniem dla amerykańskiej bazy rakietowej w Redzikowie. Okazuje się, że tym, co wywołuje największy lęk dzielnych amerykańskich wojaków są zwierzęta.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, na terenie najbardziej strzeżonej bazy USA przebywa około 150 zwierząt: dziki, jelenie, sarny, zające, lisy borsuki, jenoty i kuny. Wszystkie one, na żądanie Amerykanów muszą zostać zlikwidowane. Czym przewiniły zwierzęta, że zasłużyły na tak surowy wyrok? Przede wszystkim zakłócają spokój żołnierzy USA poprzez przegryzanie kabli i wszczynanie alarmów z tego powodu. No i niszczą bardzo drogie ogrodzenie, naszpikowane elektroniką i wymyślnymi zabezpieczeniami. Kosztowało 40 milionów złotych, jeden panel to 10 tysięcy dolarów. A dziki z kolei mogą atakować wartowników. Uznano zatem, że nie ma co wystawiać na tak ciężką próbę odwagi amerykańskich sojuszników i zwierzęta trzeba odłowić lub, co bardziej prawdopodobne, odstrzelić.

D o tego jednak potrzebna była zgoda miejscowych samorządowców, którzy jej udzielili, choć, jak twierdzi gazeta, po dyskusji, która miała „burzliwy przebieg”. Nie jest wprawdzie jasne, kto tę burzliwą dyskusje wywołał, skoro jedyną radną, która broniła zwierząt, była Anna Gwiazda z PiS.

„Ja już właściwie nie chcę zabierać na ten temat głosu, bo mi się chce tylko ryczeć” – mówiła w trakcie sesji radna Anna Gwiazda. „W sprawie zwierząt w Redzikowie pisałam do Ministerstwa Obrony Narodowej. Jak ministrem był Macierewicz, to mi odpowiedział, co prawda absurdalnie, ale odpisał, a nowy minister Błaszczak już w ogóle nic. Pisałam też do premiera Morawieckiego. Wysłałam mu nasz projekt uchwały z opinią kół łowieckich, bo nawet koła łowieckie stwierdziły, że to jest bestialstwo. Absurdalna rzeź zwierząt. Wojsko wydaje miliardy na samoloty F-35, a nie potrafi zbudować porządnego, monitorowanego ogrodzenia? Przecież można te zwierzęta odgrodzić, a nie od razu zabijać. Ale wojsko jest przeznaczone do zabijania i dla nich zwierzęta to nic”.

Za przyjęciem krwawej uchwały głosowało 21 radnych, czterech wstrzymało się od głosu, a tylko jedna była przeciwko. Zwierzęta najpierw będzie się próbowało wypłoszyć, ale szanse na powodzenie tej operacji jest niewielka, zatem zastosuje się prostą alternatywę – pozabija się je wszystkie.

Pierwsze protesty społecznych organizacji proekologicznych miały miejsce w 2016 roku, potem w 2017. Jak widać, był czas na rozwiązanie tego problemu.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. robi1906 04.03.2020 19:29

    Muszę przyznać się do małej pomyłki, wiele razy nadmieniłem o tym, że nasza współczesność przypomina przedwojnie, ale teraz stwierdzam, że lepiej pasuje do naszego czasu okres przedrozbiorowy.
    Bezwład, bezczelne rozkradanie, duma ze służenia obcym mocarstwom, zapraszanie obcych wojsk które robiły co chciały a nawet toczyły wojny z naszymi sąsiadami.
    Wszystko tak samo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.