Ameryka z oddali

Opublikowano: 16.08.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1160

12.08.2022 r. uzbrojony mężczyzna próbował wejść na teren lokalnego posterunku policji w Cincinnati, stan Ohio. Próbował ucieczki własnym autem, lecz ścigany przez patrol zatrzymał się na poboczu, wysiadł z auta i skierował ogień do policjantów. W konsekwencji wymiany ognia mężczyzna został zastrzelony.

Zdaniem przedstawiciela policji wcześniejsze próby nawiązania rozmowy z mężczyzną nie powiodły się, podobnie jak próba aresztowania. Krótko po tym incydencie zapadła decyzja w Kongresie o przydzieleniu wszystkim parlamentarzystom dodatkowej ochrony osobistej. O decyzji poinformowała Nancy Pelosi na konferencji prasowej. W policji zarządzono podwyższony stopień gotowości. Media spekulują, że incydent i następujące po nim decyzje mogą mieć związek z nastrojami po nagłośnionym przeszukaniu mieszkania Donalda Trumpa. Kontrowersje po ogólnikowej wypowiedzi prokuratora generalnego Merricka Garlanda wzburzyły opinię publiczną żądającą szczegółów. Rola stojącego za wydaniem nakazu przeszukania prawnika reprezentującego wcześniej G. Epsteina, w połączeniu z kwalifikacją dokumentów w willi Trumpa jako „ściśle tajne nuklearne”, w ocenie mediów republikańskich musi być publicznie wyjaśniona.

15.08.2022 r. o godz. 4.00 nad ranem 29-letni mężczyzna podjechał autem w okolice Kapitolu, sforsował barierki otaczające obiekt, następnie wysiadł z auta i podpalił je. Po oddaniu kilku strzałów w powietrze, strzałem w skroń odebrał sobie życie. Motywy czynu nie są znane. Policja bada internetowe kontakty mężczyzny.

Analiza kanałów informacyjnych podających bieżące wydarzenia i związane z nimi kroki podejmowane przez administrację w Waszyngtonie, oraz komentarze odbiorców dają obraz nastrojów panujących aktualnie w Ameryce. Bezradność społeczeństwa wytresowanego latami w patriotycznym posłuszeństwie nawet w trudnym okresie zapaści gospodarczej skutkuje aktami desperacji jednostek. Rząd, któremu skutki recesji nigdy we znaki nie dają się, spokojnie wysyła kolejną misję polityczno-biznesową na Tajwan. Własny interes w poprzedniej załatwił towarzyszący swej przedsiębiorczej mamie w drodze na Tajwan Paul Pelosi – ma 700 000 udziałów w firmie TSMC produkującej nanochipy.

Zapowiedź zbudowania filii w USA może być przyśpieszona przez delegację senatorów w ramach pogłębiania przyjaźni amerykańsko-tajwańskiej ku zmartwieniu powściągliwych Chin. Rutynowe doświadczenie rządzących w uśmierzaniu nastrojów potrzebą sprowokowania wojny o lepsze jutro dla siebie, jest taką samą receptą dla obywateli jak okład z octu na świeżo zadane rany. Oto wzorzec kopiowany przez polskojęzyczne polityczne szumowiny.

Opracowanie: Jola
Materiały wideo: YouTube.com [1] [2]
Źródło: WolneMedia.net

5

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.