Ameryka ubezpieczona zdrowotnie

Opublikowano: 18.09.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 319

Liczba osób nieubezpieczonych spadła w USA z prawie 42 mln w 2013 r. do 33 mln (10,4 proc. społeczeństwa) w 2014 r., kiedy weszła w życie reforma opieki zdrowia Obamacare – poinformowało w środę US Census Bureau, czyli urząd zajmujący się spisem ludności. Nikomu nie można obecnie odmówić leczenia.

Zgodnie z opublikowanym w środę raportem, w całym ubiegłym roku żadnego ubezpieczenia nie miało 10,4 proc. mieszkańców USA, podczas gdy w roku 2013 ten odsetek wynosił 13,3 proc., a w 2010 prawie 16 proc.

Spadek liczby osób nieubezpieczonych o prawie 9 mln związany jest z wejściem w życie reformy systemu opieki zdrowotnej, powszechnie zwanej Obamacare, która rozszerza krąg obywateli kwalifikujących się do bezpłatnego publicznego leczenia (w ramach programu Medicaid) oraz dotuje prywatne polisy medyczne dla osób mało zarabiających. W założeniach twórców reformy skorzystały też na niej osoby chore, którym dotychczas towarzystwa ubezpieczeniowe odmawiały polisy bądź żądały znacznie wyższych składek z racji podwyższonego ryzyka. Teraz muszą przyjąć wszystkich, którzy się zgłoszą.

Strona obamacarefacts.com informuje, że dzięki reformie dziesiątki milionów nieubezpieczonych Amerykanów zyskają dostęp do opieki medycznej wysokiej klasy. Obecnie nikomu nie można odmówić leczenia ani odesłać z kwitkiem potrzebującego pomocy. Jak donosi portal voxeu.org, istnieją mocne dowody na fakt, iż ustawa Affordable Care Act podniosła poziom ubezpieczenia wśród młodych ludzi do 26 roku życia. Według dziennika „Los Angeles Times” ustawa ta nie tylko ułatwiła Amerykanom szerszy dostęp do służby zdrowia, ale zupełnie przedefiniowała i zmieniła na lepsze sposób dystrybuowania opieki zdrowotnej w kraju.

Dwóch bostońskich naukowców przeprowadziło badania, w których przyjrzeli się stopniowi odsyłania bez pomocy z placówek szpitalnych pacjentów z trzema poważnymi schorzeniami: atakami serca, zapaleniem płuc i chorobami układu wewnętrznego w stanie Nowy Jork. Jedna z zasad ustawy ACA wprowadza finansowe penalizowanie szpitali za bezzasadne odsyłanie pacjentów z takimi przypadłościami. To potężny bodziec dla szpitali, by zaprzestać odsyłania i udzielać pomocy potrzebującym.

Uchwalona w 2010 roku przez Kongres ustawa o reformie opieki zdrowotnej od początku była przedmiotem ostrej walki między Demokratami a Republikanami. Ci drudzy twierdzą, że ustawa stanowi zagrożenie dla „wolności osobistej”, i już ponad 50 razy bezskutecznie próbowali ją obalić, wykorzystując do tego także drogę prawną. W czerwcu jednak Sąd Najwyższy potwierdził legalność zapisów o państwowych dotacjach dla osób, które wykupują polisy zdrowotne w ramach Obamacare.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

to jeden z najlepszych uczynków w historii amerykańskiej prezydentury, brawo Obama!

agama
Użytkownik

już nie bądźmy spiskowi, USA prawie przecież ich nie przyjmuje, rzekomo z obawy przed terroryzmem. Poza tym i tak myślę, że Obama to jeden z lepszych amerykańskich prezydentów, tylko jak każdy w końcu uległ lobby i naciskom służb, co zrobiłby każdy z was, komu życie miłe lub los jego rodziny.