Ameryka przejmuje internetowe standardy Chin

Opublikowano: 14.10.2019 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 460

Sygnalista Christopher Wylie w ubiegłym roku ujawnił głośną aferę dotyczącą wykorzystywania danych użytkowników przez firmę powiązaną z portalem społecznościowym Facebook. Teraz ostrzega on przed ingerowaniem w prywatność użytkowników sieci w Stanach Zjednoczonych, przejmujących pod tym względem standardy z krytykowanej przez siebie Chińskiej Republiki Ludowej.

Wylie był pracownikiem Cambridge Analytica, przedsiębiorstwa zlikwidowanego w maju ubiegłego roku w związku z aferą związaną z wyciekiem prywatnych danych, którymi dysponował Facebook. Tym samym powyższa firma uzyskała informacje na temat blisko 87 mln użytkowników największego na świecie portalu społecznościowego, mogąc w ten sposób wpływać między innymi na ich preferencje polityczne.

Następstwem skandalu było postępowanie wszczęte przez Federalną Komisję Handlu Stanów Zjednoczonych, zakończone nałożeniem na Facebooka kary w wysokości blisko 5 mld dolarów. Portal należący do Marka Zuckerberga miał niewłaściwie zabezpieczać dane osobowe swoich użytkowników, stąd mogły korzystać z nich firmy trzecie pokroju właśnie Cambridge Analytica.

Teraz Wylie przestrzega przed wykorzystywaniem danych użytkowników internetu przez prywatne firmy. Jego zdaniem kontrola sieci internetowej w Stanach Zjednoczonych upodabnia je coraz bardziej do Chińskiej Republiki Ludowej, nawet jeśli nie odpowiadają za nią państwowe instytucje. Z tego powodu koncerny technologiczne powinny zostać poddane dużo większym restrykcjom, tak jak dostawcy wody pitnej czy energii elektrycznej.

Na podstawie: WNP.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Na szczęście w USA mieszka sporo fachowców którzy potrafią walczyć z inwigilacją