Ameryka przejmuje internetowe standardy Chin

Opublikowano: 14.10.2019 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 135

Sygnalista Christopher Wylie w ubiegłym roku ujawnił głośną aferę dotyczącą wykorzystywania danych użytkowników przez firmę powiązaną z portalem społecznościowym Facebook. Teraz ostrzega on przed ingerowaniem w prywatność użytkowników sieci w Stanach Zjednoczonych, przejmujących pod tym względem standardy z krytykowanej przez siebie Chińskiej Republiki Ludowej.

Wylie był pracownikiem Cambridge Analytica, przedsiębiorstwa zlikwidowanego w maju ubiegłego roku w związku z aferą związaną z wyciekiem prywatnych danych, którymi dysponował Facebook. Tym samym powyższa firma uzyskała informacje na temat blisko 87 mln użytkowników największego na świecie portalu społecznościowego, mogąc w ten sposób wpływać między innymi na ich preferencje polityczne.

Następstwem skandalu było postępowanie wszczęte przez Federalną Komisję Handlu Stanów Zjednoczonych, zakończone nałożeniem na Facebooka kary w wysokości blisko 5 mld dolarów. Portal należący do Marka Zuckerberga miał niewłaściwie zabezpieczać dane osobowe swoich użytkowników, stąd mogły korzystać z nich firmy trzecie pokroju właśnie Cambridge Analytica.

Teraz Wylie przestrzega przed wykorzystywaniem danych użytkowników internetu przez prywatne firmy. Jego zdaniem kontrola sieci internetowej w Stanach Zjednoczonych upodabnia je coraz bardziej do Chińskiej Republiki Ludowej, nawet jeśli nie odpowiadają za nią państwowe instytucje. Z tego powodu koncerny technologiczne powinny zostać poddane dużo większym restrykcjom, tak jak dostawcy wody pitnej czy energii elektrycznej.

Na podstawie: WNP.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Na szczęście w USA mieszka sporo fachowców którzy potrafią walczyć z inwigilacją