Ameryka opóźnia Ugandzie pomoc z powodu prawa anty-LGBT

Opublikowano: 30.04.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1590

Stany Zjednoczone opóźniają pomoc Ugandzie w związku z „prawem anty-LGBT”. Czy to nie jest próba wymuszenia zmiany prawa w suwerennym państwie, czy to nie jest kolejny szantaż stosowany przez USA?

Urzędnicy w Białym Domu pracujący nad planem pomocy nad AIDS, który daje Ugandzie 400 milionów dolarów rocznie, poinformowali partnerów, że przełożyli spotkanie w Ugandzie na temat programu pomocy w walce z HIV (AIDS), ponieważ potrzebują czasu, aby ocenić wpływ ustawy anty-LGBT, która ma wkrótce wejść w życie, powiedział rzecznik Departamentu Stanu USA. Ustawa, jedna z najsurowszych na świecie, została przyjęta przez parlament Ugandy 21 marca i przesłana do podpisu prezydentowi Yoweri Museveniemu, który jednak zwrócił ją z prośbą o wprowadzenie zmian, donosi Reuters.

Prezydent Ugandy poprosił posłów o rozróżnienie między ujawnianiem się jako gej, co nie byłoby przestępstwem, ale „działanie na podstawie tego odchylenia byłoby”. Prezydent Ugandy wezwał również do usunięcia przepisów zobowiązujących obywateli do zgłaszania aktów homoseksualizmu, ponieważ stwarzałoby to „wyzwania konstytucyjne”, a także byłoby źródłem konfliktów w społeczeństwie, informował wcześniej Reuters.

Nowe prawo kryminalizowałoby szeroki zakres zachowań określanych jako „promowanie homoseksualizmu” i nakładałoby surowe kary, w tym karę śmierci, za to, co określa jako „zaostrzony homoseksualizm”. Rzecznik Departamentu Stanu powiedział, że decyzja nie zamroziła ani nie zakończyła PEPFAR (nazwa planu) w Ugandzie, ale pozwoli urzędnikom ocenić wpływ ustawy na działalność PEPFAR. „Rozważamy możliwość, że ustawa antyhomoseksualna, jeśli zostanie podpisana, może uniemożliwić nam zapewnienie ratującej życie profilaktyki, opieki i leczenia oraz równych szans dla wszystkich Ugandyjczyków” – powiedział rzecznik.

Brytyjski „Guardian” wcześniej informował, że rząd Wielkiej Brytanii pomaga finansować organizację religijną w Ugandzie, która popiera „kontrowersyjne prawo anty-LGBT”. Na podstawie oficjalnych danych z International Aid Transparency Initiative (IATI), Instytut Dziennikarstwa i Zmian Społecznych (IJSC) ujawnił „oszałamiającą” liczbę powiązań między organizacjami walczącymi z LGBT w Ugandzie a międzynarodowymi darczyńcami, w tym z Wielkiej Brytanii.

W lutym członkowie Rady Międzywyznaniowej, w tym Kościół Ugandy i kilka kościołów ewangelickich, podpisali oświadczenie wyrażające poważne zaniepokojenie „rosnącym rozprzestrzenianiem się homoseksualizmu” w Ugandzie i wpływem „programu LGBT” na dobro dzieci. Prezydent Ugandy Yoweri Museveni rekomendował parlamentowi przyjęcie nowej ustawy zakazującej propagowania sodomii i zaburzeń psychicznych na tle płciowym, wzywając przy tym państwa Zachodu, aby „przestały marnować czas ludzkości poprzez narzucanie nam swoich praktyk społecznych”.

Homoseksualizm od dawna pozostaje w Ugandzie nielegalny na mocy samego kodeksu karnego, niemniej ustawodawcy uznali, że należy wzmocnić ochronę zgodnej z naturą wizji rodziny, małżeństwa i seksualności. Tak w ubiegłym roku powstała ustawa antyhomoseksualna, która właśnie z sukcesem zakończyła drogę legislacyjną. Ustawa zakazuje nie tylko samych związków homoseksualnych, ale także wszelkich wynaturzeń propagowanych w ramach agendy LGBT. Nowe prawo zakazuje identyfikowania się w jakikolwiek inny sposób, niż ten zgody z faktyczną płcią. Przyjęta legislacja przewiduje surowe kary za wyjątkowo wynaturzone zachowania seksualne, łącznie z karą śmierci.

Przemówienie w parlamencie wygłosił m.in. minister pracy Ecweru Musa Francis, który podzielił się zatrważającym świadectwem wizyty w szpitalu, gdzie spotkał nieletnie ofiary homoseksualistów. „W naszym kraju będziemy mieć własną moralność. Będziemy chronić nasze dzieci. Sami tworzymy to prawo. Tworzymy to prawo dla naszych dzieci. Ten kraj będzie mówił twardo – dla homoseksualistów nie ma miejsca w Ugandzie.” – mówił. „Nikt nie powinien nas szantażować. Nikt nie powinien nas zastraszać” – podkreślił polityk w odpowiedzi na nieustanne próby Zachodu, szczególnie Stanów Zjednoczonych pod rządami „dobrego katolika” Joe Bidena, przeforsowania w Ugandzie akceptacji i szczególnych przywilejów dla zachowań sprzecznych z naturą.

Dwa tygodnie później parlament Ugandy przyjął ustawę antyhomoseksualną, którą uchwalono w zeszłym miesiącu po tym, jak 387 z 389 posłów głosowało za jej przyjęciem.

Prezydent USA Biden deklarował publicznie, iż „przewodniczenie siłą naszego przykładu w sprawie promowania praw człowieka osób LGBTQ+ na całym świecie pozostaje obowiązującą agendą polityczną USA pod jego rządami”.

Autorstwo: Jacek Mędrzycki
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. andi170 30.04.2023 17:38

  USA TO PAŃSTWO TOTALITARNO-TERRORYSTYCZNE wymuszają podporządkowanie zbrojnie lub ekonomicznie

 2. Anne K 01.05.2023 01:44

  Kara śmierci za homoseksualizm była cechą państw totalitarnych. To nieludzkie prawo, przeciw przyjęciu którego apelował m.in. papież – humanista Franciszek. Zdaje się, że ustawy w kształcie przyjętym przez parlament nie podpisał także prezydent Ugandy. “Palenie na stosach” to nie jest rozwiązanie jakichkolwiek problemów społecznych.

 3. aakk4488 01.05.2023 08:05

  Wszędzie gdzie zaczyna się poprawiać poziom kulturalno-społeczny, tam gdzie chcą walczyć z degeneracją, tam musi swoje brudne buty postawić hamburgeryka i bajden… Aż czasami cicho w duchu proszę żeby w końcu jebły te bomby atomowe, posprzątały i zresetowały ten cały syf… Bo czemu moje dzieci mają żyć w tak skażonym degeneracją świecie ? Jak ja wytłumaczę dziecku co jest normalne a co nie ? Czemu nasz sąsiad ma dwóch tatusiów albo dwie mamy ? Przecież nie skrzywdzę go i nie powiem mu że to normalne… Chyba lepiej by było jak by putin nacisnął ten czerwony guzik.

 4. pikpok 01.05.2023 09:10
 5. bboyprezes 01.05.2023 09:24

  „Rozważamy możliwość, że ustawa antyhomoseksualna, jeśli zostanie podpisana, może uniemożliwić nam zapewnienie ratującej życie profilaktyki, opieki i leczenia oraz równych szans dla wszystkich Ugandyjczyków” – powiedział rzecznik

  A u nas dziecka do przychodni się normalnie nie zapisze jeśli nie będzie zaszczepione wszystkim z wykazu. I nawet nie ma takich przepisów, a jednak tak to u nas działa.

 6. aakk4488 02.05.2023 08:54

  pikpok
  Dopiero teraz przeczytałem twój komentarz, mózg mi się gotuje…. Jestem szczęśliwy a za razem wkurzony, smutny i zły, czuję się jak bym zjadł kwas, a przy tym nic nie zażywałem, może jestem homo-fobem, anty-semitą, po trochu rasistą, ale nie, nie jestem nazistą czy faszystą, po prostu widzę świat w prosty sposób albo coś jest normalne albo nienormalne, albo z związku dwóch osobników może powstać dalszy potomek, albo nie, jeśli jesteśmy odróżnieni od siebie i to znacznie wyglądem, kolorem skóry, itd. to nie powinniśmy mieszać się ze sobą na siłę, tzn. jestem przeciwny załamywaniu linii genów która jest nietypowa dla ludzi w każdym zakątku świata, wydaje mi się że częściowo stąd też biorą się upośledzenia i choroby, z mieszania ze sobą różnych puli genów które częściej niż zwykle niekoniecznie się ze sobą zgrywały. Mógłbym jeszcze rozwijać obraz moich poglądów dalej ale niektórym mógłby się nie spodobać. Miłego dnia życzę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.