Ameryka od wybuchu wojny kupiła od Rosji produkty za miliardy

Opublikowano: 27.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1535

Stany Zjednoczone teoretycznie wspierają do dzisiaj nakładanie kolejnych sankcji na Rosję, oczywiście w związku z jej inwazją na Ukrainę. Okazuje się jednak, że do Ameryki wciąż masowo trafiają rosyjskie towary. Ich wartość od końca lutego bieżącego roku oscyluje wokół miliarda dolarów miesięcznie.

Jak przypomniała amerykańska agencja prasowa Associated Press, tamtejszy prezydent Joe Biden zapowiadał przeprowadzenie „miażdżącego ciosu” przeciwko Rosji w związku z jej agresją na Ukrainę. USA wraz z Unią Europejską wprowadziło więc szereg sankcji gospodarczych. Nie wstrzymały one jednak handlu między Ameryką a Rosją.

Wręcz przeciwnie, według najnowszych szacunków wartość rosyjskich towarów sprowadzanych co miesiąc przez Stany Zjednoczone przekracza blisko miliard dolarów. Amerykanie najchętniej kupują od Rosjan drewno, metale gumy i inne towary. Sankcje obejmują natomiast handel wódką, diamentami i ropą naftową.

Kierujący Biurem Koordynacji Sankcji Departamentu Stanu USA Jim O’Brien twierdzi, że całkowite zaprzestanie wymiany handlowej z Rosją nie jest obecnie możliwe. Wpłynęłoby bowiem na całą światową gospodarkę, a na dodatek zaszkodziłoby bardziej Amerykanom niż Rosjanom.

Z informacji uzyskanych przez Associated Press wynika, że Biały Dom nie zamierza zaprzestać importu rosyjskich towarów, ale wręcz zachęca do ich zakupu. USA potrzebują zwłaszcza dostaw nawozów sztucznych oraz surowców energetycznych.

Na podstawie: APNews.com, PolskieRadio.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Baltazar Bombka 27.08.2022 09:21

    Bo to Europa ma być biedna

  2. pikpok 27.08.2022 11:47

    Pomimo tego że”amerykanie” wysyłają broń na Ukrainę ?
    Ukraińców wysyłają na front, a pasożyty w Ukrainie dalej robią interesy https://serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/8515871,mol-oplata-za-tranzyt-rosyjskiej-ropy-rurociag-przyjazn-dostawy.html

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.