„American Dream” wyprodukował armię ubogich

Opublikowano: 27.02.2018 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 494

Najnowsze dane statystyczne za 2016 rok wskazują, iż w Stanach Zjednoczonych blisko 41 milionów osób żyje w biedzie, natomiast dziewięć milionów z nich wykazuje się zerowym dochodem. Za trzy miesiące poznamy z kolei szczegółowy raport na temat sytuacji Ameryki, który został sporządzony na zlecenie Organizacji Narodów Zjednoczonych po tym, jak okazało się, iż w południowej części Stanów Zjednoczonych zaczęły występować choroby charakterystyczne dotąd dla najuboższych rejonów Afryki i Azji.

We wrześniu ubiegłego roku przygotowanie raportu na temat ubóstwa w Stanach Zjednoczonych zleciła Organizacja Narodów Zjednoczonych, która tym samym zareagowała na opublikowany trzy miesiące wcześniej artykuł w specjalistycznym piśmie medycznym „The American Journal of Tropical Medicine and Hygiene”. Z tekstu wynikało bowiem, że w południowej części kraju zaczęły pojawiać się choroby związane ze skrajną nędzą, charakterystyczne obecnie głównie dla najbiedniejszych afrykańskich i azjatyckich terenów.

Jednym z najbardziej jaskrawych przykładów tej tendencji jest hrabstwo Lowndes w stanie Alabama, którego co trzeci mieszkaniec jest nosicielem tęgoryjca dwunastnicy, czyli pasożyta rozwijającego się dzięki korzystaniu z zanieczyszczonej wody. Na ten temat przeprowadzono zresztą oddzielne badania, które wykazały, iż 40 proc. zakażonych nie posiada dostępu do kanalizacji, ani nawet do świeżej wody pitnej.

Nie jest to jednak odosobniony przypadek, ponieważ autorzy raportu którego niektóre tezy ujawnione zostały już przez media, postanowili przeanalizować sytuację nie tylko w historycznie najbiedniejszych regionach Ameryki, ale wybrali do tego celu kilka stanów z różnych części kraju. Obserwacje z pewnością nie spodobają się osobom pokładającym wiarę w micie „American Dream”, ponieważ w wielu miastach powstały chociażby koczowiska bezdomnych, bo w ośrodkach nie ma już miejsc, zaś wielu mieszkańców Ameryki nie ma nawet kanalizacji.

Najbogatszych kraj świata tym samym wytworzył całą armię ludzi żyjących poniżej ubóstwa, zaś sytuacji 41 milionów osób zaliczających się do tej grupy z całą pewnością nie poprawią zmiany, jakie niedawno przegłosował tamtejszy parlament. Zaakceptował on projekt prezydenta Donalda Trumpa, który zdecydował się na obniżkę podatków dla najbogatszych Amerykanów, co jednocześnie będzie skutkować podwyższeniem obciążeń dla najgorzej zarabiających warstw amerykańskiego społeczeństwa.

Na podstawie: GazetaPrawna.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Skalp 27.02.2018 18:29

  Cóż mogę powiedzieć no, Korwin-Mikke by przyklasnął mówiąc; bidny ma być bidny i leżeć na ulicy i być żywą przestrogą…. pozwolę sobie się nie zgodzić. Kapitalizm jest do zmiany i tyle, dziękuję.

 2. Perun 27.02.2018 19:44

  Skalp 27.02.2018 18:29

  Do zmiany na co?

 3. Fenix 28.02.2018 07:20

  @Skalp, o jakiej zmianie mówisz i myślisz ,może coś więcej na ten temat?

 4. Dorota Nawigatorka 28.02.2018 10:02

  Popieram skalpa. To nieludzki system i wymaga zmian. My, poki co idziemy tym samym systemem. Na szczescie sa ludzie, ktorzy juz to widza i proponuja zmiany.
  Ponizej linki do: 1/ rewelacyjnego i genialnego w swojej prostocie wystapienia Izy Litwin, kobiety o wielkiej wiedzy praktycznej 2/ do playlisty z calej konferencji w sejmie:
  1/ https://www.youtube.com/watch?v=DzG59aTutzI&ist=PLXtWSsYjXN9OJ02uOy7k-51HpzbSUy-dj

  2/ https://www.youtube.com/playlist?list=PLXtWSsYjXN9OJ02uOy7k-51HpzbSUy-dj

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.