Ambasador USA przyjął Janinę Ochojską

Opublikowano: 10.04.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1331

Amerykański ambasador Mark Brzeziński spotkał się w swojej placówce dyplomatycznej z delegacją Polskiej Akcji Humanitarnej. W jej skład wchodziła między innymi europoseł Janina Ochojska z Koalicji Obywatelskiej. W ostatnim czasie agituje ona przeciwko przyznaniu naszemu państwu środków na rzecz uchodźców, natomiast jesienią krytykowała obronę polskiej granicy przed nielegalnymi imigrantami.

Syn znanego amerykańskiego dyplomaty polskiego pochodzenia, Zbigniewa Brzezińskiego, objął swój urząd całkiem niedawno. W styczniu został ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Warszawie, zastępując na tym stanowisku Georgettę Mosbacher. Wybór nowego amerykańskiego ambasadora trwał ponad rok, bo zdaniem polskiego rządu Brzeziński w związku z więzami rodzinnymi sam jest polskim obywatelem.

Ostatecznie Brzeziński został wysłany do Warszawy przez amerykańskiego prezydenta Joe Bidena. Teraz stara się rozwijać swoje kontakty w Polsce, dlatego gościł dzisiaj delegację Polskiej Akcji Humanitarnej. Dyplomata napisał na Twitterze, że wolontariusze to jego zdaniem „prawdziwi bohaterowie”, którzy są „niesamowici”, bo pomagają uchodźcom z Ukrainy i innych państw świata.

W skład delegacji PAH wchodziła także kontrowersyjna europoseł lewicowo-liberalnej opozycji. Ochojska jest bowiem nie tylko założycielem tej organizacji, ale wciąż łączy działalność polityczną z funkcją prezesa Akcji.

Ostatnio o europarlamentarzystce było głośno głównie za sprawą jej wystąpień w Parlamencie Europejskim. Przekonywała w nich, że Polska wpuszcza do siebie jedynie uchodźców „bliskich kulturowo”, dlatego nie powinna otrzymać przynajmniej części unijnych środków. Przy tej okazji mówiła głównie o zaangażowaniu polskich obywateli, którzy mieli poprawić wizerunek Polski „niweczony przez ostatnie lata przez rząd”.

W swojej wypowiedzi na temat uchodźców nawiązywała do ubiegłorocznych wydarzeń na polsko-białoruskiej granicy, gdy niewpuszczani byli imigranci zwiezieni na nią przez białoruskie władze. Ochojska usprawiedliwiała między innymi agresję obcokrajowców atakujących polskie służby.

Na podstawie: Twitter.com, Interia.pl
Źródło: Autonom.pl

17

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.