Ambasador Rosji w Turcji zginął w zamachu

Opublikowano: 20.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Andriej Karłow, ambasador Rosji w Turcji zginął zastrzelony w Ankarze przez tureckiego policjanta. Sprawą zajmie się Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Rosyjski ambasador został zastrzelony w czasie zwiedzania wystawy „Rosja oczami podróżnika” w Centrum Sztuki Współczesnej w Ankarze. Agencja RIA Nowosti informuje, że według tureckich źródeł napastnik nazywał się Mevlut Mert Antintas, miał 22 lata i skończył policyjną szkołę w Izmirze. Podczas ataku miał krzyczeć „Allachu akbar!” i „Nie zapomnijcie Aleppo, Syrii!”. Napastnik został zastrzelony na miejscu przez tureckie specjalne siły policyjne.

Rzecznik prasowy rosyjskiego MSZ, Maria Zacharowa powiedziała po zamachu: “Oceniamy to wydarzenie jako akt terroru, jesteśmy w stałym kontakcie z oficjalnymi przedstawicielami strony tureckiej, od których otrzymaliśmy zapewnienie, że zostanie przeprowadzone dokładne i wszechstronne śledztwo. Mordercy będą ukarani. Dziś ta sprawa została przedstawiona członkom Rady Bezpieczeństwa.”

Turecka gazeta „Haberturk” twierdzi, że sprawca został zwolniony z policji po próbie przewrotu w Turcji 15 lipca i był powiązany z organizacją terrorystyczna FETO, związaną z domniemanym organizatorem wspomnianego przewrotu Fehtiullahem Gulenem.

Wyrazy współczucia wyrazili przedstawiciele USA i Wielkiej Brytanii.

Zamach ten miał miejsce w momencie, kiedy wzajemne relacje między Rosją a Turcja są w doskonałym stanie, można więc sądzić, że obie strony będą dokładały starań, by ta tragedia nie wpłynęła na nie negatywnie.

Andriej Karłow miał 62 lata, był absolwentem MGIMO i przedtem był ambasadorem w Korei Płn. Stanowisko ambasadora w Turcji pełnił od 2013 r.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o