Ambasador Izraela oskarża Konfederację o antysemityzm

Opublikowano: 30.10.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 785

Nowo wybrany ambasador Izraela uważa, że Konfederacja jest partią o jawnie antysemickim stanowisku i jest mu przykro, że dostała się do Sejmu. „Jestem nie tylko dyplomatą, ale także Żydem, więc jeśli wypowiadają się przeciwko mnie, to mam prawo powiedzieć coś przeciwko nim” – stwierdził Ben Zvi.

Według nowego ambasadora Polska jako kraj nie jest antysemicka, ale poszczególne orientacje polityczne wykazują takie cechy. Jako przykład wymienił Konfederację. Dyplomata twierdzi, że w trakcie wyborów widział przejawy antysemityzmu „ze strony partii skrajnie prawicowych, Konfederacji i innych”.

„To ludzie, którzy mają antysemickie poglądy i wypowiadają się przeciwko Żydom. (..) Zobaczymy, jak będą się zachowywać w Sejmie. Jeśli tam będą powtarzać swoje antysemickie slogany, będzie to problem” – powiedział ambasador w rozmowie z „Super Expressem”.

Do słów Bena Zvi odniósł się Robert Winnicki. Według niego jeśli antysemickie wypowiedzi były, to należało je zgłosić na prokuraturę. A jeśli takowych nie było, do czego przychyla się Winnicki, to jest to nic innego jak zniesławienie. Polityk zaznaczył, że ambasador próbuje „dokonać brzydkiego zabiegu”, który miałby polegać na traktowaniu jakiejkolwiek krytyki państwa żydowskiego jako wypowiedzi antysemickich.

„Jeśli tak ma być, to jest to skandaliczne ustawianie się na scenie międzynarodowej w roli nietykalnego podmiotu” – twierdzi Winnicki.

Izrael ma nowego ambasadora w Polsce – został nim Alexander Ben-Zvi. Ambasada na swoim „Twitterze” opublikowała krótkie wideo z Ben-Zvi w roli głównej. Jak powiedział nowy ambasador, właśnie w Polsce 30 lat temu odbywał swoją pierwszą misję dyplomatyczną.

Dyplomata w ciągu czterominutowego filmu zaprezentował swoje CV. Jak poinformował, urodził się na Ukrainie i wyemigrował z kraju w 1971 roku. Dodał, że w izraelskim MSZ pracuje już od ponad 30 lat, praca w Polsce będzie siódmą w jego karierze, podkreślając, że to właśnie w Polsce 30 lat wcześniej rozpoczął pierwszą misję dyplomatyczną. „Będzie to dla mnie powrót do znajomych miejsc” – powiedział. Europa Wschodnia, Ameryka Łacińska, Kostaryka, Słowacja.

Tymczasem Ambasada Izraela w Warszawie ogłosiła zawieszenie swojej działalności. Ta decyzja ma związek z decyzją izraelskiego Ministerstwa Finansów. Izraelscy dyplomaci opublikowali na Facebooku oświadczenie, w którym tłumaczą, dlaczego działalność placówki w Warszawie została zawieszona. „Ambasada Izraela będzie zamknięta po tym, jak naruszone zostało porozumienie podpisane pomiędzy dyplomatami a Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Finansów 21 lipca 2019” – piszą dyplomaci w oświadczeniu.

Akcja protestacyjna izraelskich placówek dyplomatycznych odbywa się też w innych krajach. Ambasada w Moskwie, podobnie jak w Warszawie, także za pośrednictwem Facebooka poinformowała o zawieszeniu swojej działalności w ramach protestu wobec działań izraelskiego Ministerstwa Finansów, które podjęło decyzję o zredukowaniu wydatków na utrzymanie dyplomatów oraz o obłożeniu podatkiem kosztów reprezentacyjnych, nie potwierdzonych odpowiednimi rachunkami.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,25 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
beth
Użytkownik
beth
Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Do widzenia panu!!!! I komu on chce zrobić na złość?

MvS
Użytkownik
MvS

Muszę przyznać z nieukrywanym żalem, że bardzo mnie to nie obchodzi. Adieu.

Foxi
Użytkownik

“Witam Serdecznie. Jestem pracownikiem Lotniska Chopina w Warszawie. Mało kto wie, ale żydzi mają na miejscu swoje służby. To tak jakby policja żydowska. Mają oznakowane auta na sygnałach. Samolotów żydowskich chroni zawsze kilku ludzi – informował wówczas. – Za wózkami z bagażem Israel Airlines zawsze jadą żydzi. Państwo w państwie. Ja jestem nowym pracownikiem i dla mnie to jest szok. Nigdzie na szkoleniach nie wymienia się tych służb. Ogólnie dowiadujesz się dopiero z codziennej pracy – dodawał. – Jak tacy ludzie mają mieć szacunek do nas? Przecież widzą na co mogą sobie pozwolić (…) Dlaczego utrzymuje się to w tajemnicy i ile takich tajemnic mają jeszcze przed nami politycy?”

– pisał mężczyzna którego cytuję. Takie są proszę Państwa fakty. Obecnie zaczynają nabierać głębszego sensu informacje takie jak: ,Polska to uj, dupa i kamieni kupa” „Polska to kraj teoretyczny” „Polska należy do kogoś z Zachodu” oraz najnowsza już po wyborcze hasełko: „PIS, UPA i jarmułek kupa” …

hashi
Użytkownik

Ta kłamliwa świnia nie jest żydem tylko chazarskim syjonistą.
A Konfederacja nie jest przeciw żydom tylko przeciw syjonistycznej ustawie 447.
Syjonizm to faszyzm, antysemityzm, talmud babiloński czyli judaistyczny satanizm, rak ludzkości.