Ambasada USA wtrąca się w polski rynek medialny

Opublikowano: 28.02.2021 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1105

Ambasada Stanów Zjednoczonych wyraziła swoje zaniepokojenie ostatnimi zmianami na polskim rynku medialnym. Amerykanom nie podoba się dopiero projektowany podatek od mediów, a także dekoncentracja rynku medialnego. Krytyka powyższych rozwiązań ubrana jest w słowa o potrzebie utrwalania demokracji i wspierania dobrego klimatu inwestycyjnego w Polsce.

Kierujący obecnie amerykańską ambasadą chargé d’affaires Bix Aliu wziął udział w konferencji zatytułowanej „Media for Freedom”. Była ona poświęcona sytuacji mediów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W jej trakcie dyplomata z USA podkreślił, że konieczne jest stałe monitorowanie wolności słowa, zwłaszcza biorąc pod uwagę środkowoeuropejskie doświadczenia związane z cenzurą.

Aliu w serii wpisów na portalu społecznościowym Twitter doprecyzował swoje wypowiedzi. Odnosiły się one bowiem w dużej mierze do Polski, a dokładnie do planowanego podatku od reklam w mediach oraz dekoncentracji rynku medialnego. Według amerykańskiego dyplomaty „takie działania mogą zaszkodzić klimatowi inwestycyjnemu i międzynarodowej reputacji Polski”.

Aktualny szef Ambasady USA w Polsce dodał, że Polska musi zapewnić pluralizm i wolność mediów, nawet jeśli promowane przez nie poglądy nie podobają się politykom i urzędnikom. Aliu powołał się przy tej okazji na poprawki do amerykańskiej konstytucji, uważając ją za wzór do naśladowania przez inne kraje.

Na podstawie: twitter.com, wmeritum.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 3,86 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o