Amazon wykorzystywał Ukraińców zamiast sztucznej inteligencji

Opublikowano: 28.07.2019 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2344

Ukraińscy inżynierowie ręcznie przeglądali nagrania wideo z kamer monitoringu inteligentnego domu Amazon z powodu wad oprogramowania – informuje „The Intercept”, powołując się na własne źródło.

Informator powiedział, że od 2016 roku ukraińscy pracownicy mają nieograniczony dostęp do chmury Amazon S3, gdzie przechowywane są nagrania wideo zarejestrowane przez urządzenia firmy Ring. Pliki wideo nie są szyfrowane, bo kierownictwo Ring nie chce wydawać pieniędzy na kodowanie. Ponadto Ukraińcy uzyskali dostęp do bazy danych użytkowników.

Rozmówca gazety wyjaśnił, że firma udostępniła nagrania inżynierom z powodu wad oprogramowania. Operatorzy ręcznie sprawdzają i zaznaczają obiekty na nagraniu, ponieważ system nie jest w stanie zrobić tego samodzielnie. Dane te powinny zostać użyte do uczenia algorytmu rozpoznawania, ale Ring nadal zatrudnia ludzi, aby przetworzyli informacje ręcznie.

Nie zauważył jednak żadnych rażących naruszeń ze strony personelu, ale operatorzy często pokazywali sobie nawzajem prywatne nagrania wideo i omawiali je między sobą.

„The Intercept” pisze, że w polityce prywatności firmy nie wspomniano o tym, że osoby postronne mają dostęp do danych klientów. Pracownicy Ring obserwują posiadaczy inteligentnego domu, ale mogą oni o tym nie wiedzieć.

Przedstawiciel firmy oświadczył, że Ring poważnie podchodzi do kwestii prywatności klientów, więc wszystkie wideo przetwarzane ręcznie pochodzą z kamer użytkowników, którzy wyrazili na to zgodę.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.