Amazon wycofał książkę polemizującą z ideologią transpłciowości

Opublikowano: 28.02.2021 | Kategorie: Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 813

W serwisie amerykańskiego Amazona nie można już kupić książki autorstwa Ryana T. Andersona. Filozof w swojej publikacji przede wszystkim krytykuje skutki operacji zmiany płci, walcząc z ideologią transpłciowości. Krytycy decyzji koncernu Jeffa Bezosa oskarżają go o cenzurę, a także wytykają hipokryzję, bo wciąż możliwe jest choćby kupno książki feministki wzywającej do eliminacji mężczyzn.

Publikacja „Kiedy Harry stał się Sally: Odpowiedź na moment transpłciowości” ukazała się w 2019 roku. Jej autorem jest znany amerykański filozof polityczny, będący jednym z czołowych krytyków wprowadzenia w Stanach Zjednoczonych „małżeństw” homoseksualnych. Anderson w swojej książce przekonuje o negatywnych stronach operacji zmiany płci, a przede wszystkim o ideologii transpłciowości.

Zdaniem filozofa, największą krzywdę wyrządzono osobom nieletnim, które zmieniły swoją płeć pod naciskiem dorosłych. Tymczasem dużo skuteczniejsze są tak naprawdę terapie pozwalające osobom z problemami na zaakceptowanie swojej biologicznej płci. Ponadto Anderson krytykuje ideologię transpłciowości polegającą na karaniu osób trzymających się prawdy o ludzkiej naturze, w tym również tych sprzeciwiających się choćby wpuszczaniu biologicznych mężczyzn do damskich toalet czy szatni.

Teraz książki nie da się już jednak kupić na stronach internetowych Amazona. Amerykański koncern już w poniedziałek zablokował możliwość wyszukiwania publikacji Andersona. Osoby wpisujące jej tytuł były przekierowywane do innych aukcji, dotyczących głównie książek zachwalających transseksualizm.

Działania firmy Bezosa zostały skrytykowane przez wielu publicystów i dziennikarzy. Ich zdaniem w ten sposób Amazon testuje, jak daleko może posunąć się w promowaniu swojej wizji świata. Jednocześnie wskazywano na hipokryzję amerykańskiego koncernu. Na jego stronach można bowiem kupić m.in. „Manifest SCUM” radykalnej feministki Valerie Solanas, która wprost nawołuje w nim do wytępienia płci męskiej.

Na podstawie: wirtualnemedia.pl, firstthings.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

Ooooo wolność słowa, wolność badań naukowych nie dotyczy wszystkich….