Amazon przedstawił robota pracującego w magazynie

Opublikowano: 13.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1791

W magazynach Amazona będzie przyspieszała automatyzacja. To odpowiedź na blokady covidowe, tworzenie związków zawodowych i dążenie do lepszych marż poprzez obniżenie kosztów pracy.

W ciągu najbliższej dekady osoby pakujące paczki mogą zostać zastąpione przez nowe robotyczne ramię, którego działanie opiera się na sztucznej inteligencji i przyssawkach do identyfikowania i realizacji zamówień klientów.

W czwartek Amazon zaprezentował robota Sparrow, który może wykrywać, wybierać i obsługiwać miliony przedmiotów w magazynie, aby realizować zamówienia klientów, co sprawia, że zawód magazyniera wkrótce stanie się przestarzały. „Wykorzystując wizję komputerową i sztuczną inteligencję (AI), Sparrow może rozpoznawać i obsługiwać miliony przedmiotów. W zeszłym roku, przy wsparciu technologii Amazon, nasi pracownicy na całym świecie wybrali, ułożyli lub zapakowali około 5 miliardów paczek — czyli ponad 13 milionów paczek dziennie” – napisała firma w komunikacie prasowym.

„To duże wyzwanie technologiczne i rozwoju technologii” – powiedział Joe Quinlivan, wiceprezes ds. robotyzacji i realizacji zamówień. Dodał. że roboty zastąpią w przyszłości najbardziej powtarzalne zadania.

Załóżmy, że Sparrow będzie wdrożony na szeroką skalę w centrach realizacji zamówień w całym kraju. W takim przypadku może to oznaczać, że w nadchodzących latach, a być może do końca dekady, setki tysięcy pracowników magazynów straci pracę, ponieważ firma dąży do pełnej automatyzacji magazynów. Automatyzacja ma na celu zapobieganie przestojom w magazynach w przypadku kolejnego kryzysu zdrowotnego. Zmniejsza również rosnące koszty pracy, rozwiązuje problem ze strajkami i związkami zawodowymi.

Większa koncentracja Amazona na robotach wskazuje na jego główny plan ograniczenia zależności od siły roboczej.

Autorstwo: Tyler Durden
Wideo: YouTube.com
Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

  1. Szwęda 13.11.2022 16:13

    Tylko ilu i jacy klienci będą w przyszłości zamawiali towary kiedy wyginie większość zawodów i miliardy ludzi pozostanie bez pracy?

  2. ite.ad.joseph 13.11.2022 22:12

    @Szwęda
    ale może będą wypłacać bezwarunkowy dochód podstawowy w cbdc, zmuszając do szybkiego wydawania, a wtedy już tylko Amazony się ostoją…

  3. Rozbi 13.11.2022 22:54

    Szwęda, To jest taki sam mechanizm jak usunięcie producentów świec, kowali, tkaczy i rolników którzy ręcznie robili zbiory. Wcześniej gospodarka nie zniknęła i po pewnym czasie zawirowań każdy znalazł sobie pracę w innej branży – tak będzie i teraz.

    Bezwarunkowy dochód to idealna droga do porażki ekonomicznej. Mieliśmy tego przedsmak w trakcie COVIDa gdzie de facto wypłacano taki dochód wielu ludziom i firmom którzy nie wykonywali żadnej pracy, nie tworzyli żadnych produktów i nie świadczyli żadnych usług, mimo iż faktycznie byli zatrudnieni/ prowadzili działalność.

    Efekty obecnie widzimy na całym świecie.

  4. Venom 14.11.2022 01:15

    Dobry EPM CZYLI IMPULS ELEKTROMAGNETYCZNY i cała technologia idzie się j..c z wszykimi robotami,w 2012 roku widziałem że w magazynach Loreal wprowadzili automatyczne wózki widłowe , wszystko szło jak cacy ,działało ,ale technologia to technologia psuje się ,i co się okazało że przeliczając wszystkie koszty eksploatacji serwis robotów seria urządzeń na magazynie i całe oprogramowanie kosztowało więcej niż by zatrudniali ludzi,a waryjnosc podniosła się o 100procent ,i pomysł został tylko w niektórych magazynach ,fakt robotyzacja przybiera na sile ,ale te barany z ,,forum ekonomicznego w serwos,, niewiedza jednego bo nigdy w zwykłych zawodach niepracowali wiedzą o pracach tylko teorie,bieda się wyeliminować ludzi z zwykłych prac ,tak jak oni chcą nieda się ale te barany tego niewiedza ,zastąpić możesz maklera algorytmem,zastąpić możesz sekretarkę lepszym komputerem ale zwykłych prac się nieda ,

  5. janpol 14.11.2022 02:42

    O masz następny ekonom-ista (jak w starożytnym Rzymie: niewolniku, nie ma zap…dolu, nie ma michy! (bo obywatel miał i “chleb i igrzyska”) ale tego Rzymu już nie ma, jednak świadomość homo servus jest, jak widać, głęboko zakorzeniona). Ciekawe czy ci ekonom-iści, mają świadomość tego, że rozwój gospodarczy a co za tym idzie, społeczny i kulturalny zależy od “wartości dodanej” (zapodawał toto nawet guru co poniektórych Karol Marx) i tego kto oną “wartością dodaną” zarządza. Dotychczas, ci którzy byli niepotrzebni przy wytwarzaniu dóbr, znajdywali zatrudnienie w handlu, usługach czy kulturze ale aby z tego z korzystać potrzebna jest redystrybucja tejże “wartości dodanej” aby było komu używać i płacić za te usługi. Radzę zauważyć tu, że Amazon to też “tylko” handel i usługi i jak i tu przyjdzie automatyzacja to “lista beneficjentów” wartości dodanej znowu gwałtownie się skurczy. Kultura też może być “zautomatyzowana” (np: https://www.youtube.com/watch?v=41U78QP8nBk , https://www.youtube.com/watch?v=OSRCemf2JHc a tzw. AI też już się “zabiera za twórczość”), takie próby trwają już co najmniej 60 lat!

    Od lat postuluję aby UBI/BDP był nazywany (bo tak naprawdę faktycznie nią jest!!!) obywatelską dywidendą od dochodów skarbu państwa (a ekonom-istów proszę aby próbowali “zapędzić do uczciwej roboty” akcjonariuszy rożnych korporacji, tym bardziej, że w co najmniej 90% palcem w bucie nie ruszyli aby udziały w tych korporacjach zdobyć tylko je odziedziczyli lub uzyskali lub nie stracili (ba często powiększyli) na różnych machinacjach typu: ten/ta bank/firma jest za duża aby upaść i trzeba ją “dofinansować” lub “wprowadźmy, dla dobra ludzkości, handel np. emisjami (może paru spekulantów się wzbogaci ale najważniejsze, że cała reszta dostanie po d…pie, o!)” itp. “działania dla dobra ludzkości”).

  6. Rozbi 14.11.2022 19:49

    @janpol – nikt nie był w stanie przewidzieć 150 lat temu że tak bardzo mało ludzi będzie potrzebne w produkcji i rolnictwie i większość przejdzie do handlu i usług.
    TAk samo jak teraz część ludzi którzy pracują w ogólnie pojętym transporcie (bo zmiana prędzej czy później dotknie również np kierowców ciężarówek zastępując to automatycznymi samochodami), albo znajdzie zatrudnienie w innej branży (moim zdaniem branżą która w ciągu 20 lat zajmie miejsce handlu i usług będzie dział IT, ale to dzikie przewidywania).

    Ludzie tacy jak ty to przedstawienie współczesnych “luddystów”, i możecie protestować, cytować Marxa, chcieć utworzyć utopie na świecie, ale w dłuższej perspektywie okaże się że każdy kraj który hamuje rozwój automatyzacji zostanie w tyle, tak jak to było zawsze w historii.

    I rozumiem to – to nieznane więc straszne. Ale postępu technologicznego się nie powstrzyma, no chyba że chcemy naprawdę zdusić cały rozwój jakąś religią albo wierzeniami, tak jak ucierpiały kraje islamskie w średniowieczu i z regionu najbardziej rozwiniętego technologicznie i i cywilizacyjnie przepadł w odmęty historii.

  7. janpol 15.11.2022 02:38

    Nigdy nie byłem przeciwnikiem postępu i rozwoju ale zawsze byłem, jestem i będę, głupoty, tumiwisizmu, kunktatorstwu, pożytecznym idi…om, sprzedawczykom, cynicznym łajdakom itp., itd. Automatyzacja była, jest i będzie włączając IT i to szybciej niż się komu wydaje (skoro tzw. AI może “tworzyć” muzykę, obrazy i inne utwory, ogrywać mistrzów szachowych i gry Go, to tym bardziej może zastąpić, popełniających ciągłe błędy, ludzi z IT) i walka z nią to głupota (czyli to co staram się zwalczać).

    Obywatelska dywidenda z dochodów skarbu państwa to nie “współczesny luddyzm” tylko, wg mnie, jedyny słuszny pomysł na sprawiedliwą redystrybucję “wartości dodanej” i ratunek dla gospodarki, rozwoju społecznego i kulturalnego i im szybciej zostanie wdrożona tym lepiej dla WSZYSTKICH!

  8. Rozbi 16.11.2022 20:53

    No cóż – porozmawiamy za 20 lat.
    20 lat temu dobrze pamiętam podobne zdania i wieszczenie tego że komputery , automatyzacja pewnych fabryk i internet pozbawi pracy większości ludzi i czeka nas gigantyczne bezrobocie (obecnie mamy bezrobocie na poziomie 5%).

    Zawsze gdy pojawia się nowa technologia która usprawnia proces produkcji/usług pojawiają się takie głosy i w tym wypadku nie jest inaczej.
    Dyskusja jest jałowa – poczekajmy 10-20 lat i sami zobaczymy.
    Historia pokazuje, że wszystko pójdzie tak jak wcześniej.

    AI nie jest jakimś cudownym “czymś” który pozbawi wszystkich pracy. Tak samo jak maszyny i roboty montujące nie były cudownym “czymś” co pozbawiło wszystkich pracy, a kasy samoobsługowe nie spowodowały i nie spowodują gigantycznej redukcji zatrudnienia w supermarketach.

  9. janpol 17.11.2022 01:42

    Ja należę do pokolenia, które już może nie zobaczyć co będzie za 20 lat, lub będę miał “wywalone” na problemy życia codziennego, ale już z perspektywy kilku 20-leci jakie przeżyłem i obserwowałem wiem, że to co mamy dziś, zawdzięczamy w znacznej mierze olewactwu, bierności, kunktatorstwu (a tak! właśnie miedzy innymi temu “pożyjemy, zobaczymy” – tu nie ma co oglądać, trzeba działać, bo jak my sami nie będziemy czynnie realizować tego co NAM pomaga i uławia życie, to są tabuny takich co to zorganizują (wykorzystując nasz czas, umiejętności i pieniądze też) ale wtedy nie miejmy pretensji, że niekoniecznie z naszym interesem!).

    Też ze względów zawodowych uczestniczyłem “komputeryzacji” niemal od początku (moje pierwsze programy pisałem w Algolu na podówczas supernowoczesnej Odrze 1204, jednej z pierwszych jakie były dostępne) i proszę mi wierzyć, NIGDY nie bałem się komputeryzacji, wręcz przeciwnie, denerwowało mnie powolne, moim zdaniem, jej tempo (w Polsce, bo w innych krajach było lepiej) a szczególnie w czasach kiedy kupowano za ciężkie pieniądze komputer, który wymagał DODATKOWEGO zatrudnienia i służył głównie do ozdoby. Też nie boję się AI bo m.in., mam PEŁNĄ świadomość, że tej AI (nadal będę przekonywał, że to nie AI tylko coraz bardziej rozbudowane, skomplikowane i dysponujące coraz większymi i różnorodnymi bazami danych Systemy ekspertowe – zresztą jak można zbudować “sztuczną inteligencję” jeżeli nie mamy, na razie, zielonego pojęcia czym jest “żywa inteligencja” -paranoja!) tak na prawdę nie ma i prędko nie będzie. Czyli nie ma i tu, wg. mnie, żadnego problemu.

    Dla przypomnienia, w podsumowaniu: BDP czy, jak wolę, obywatelska dywidenda (zamiast bzdur-socjali rozdawanych przez “dobrych panów polityków”), jest jedynie słusznym i dostępnym od już rozwiązaniem dzisiejszych problemów, z punktu widzenia demokraty, liberała i gorącego zwolennika społeczeństwa obywatelskiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.