Algebra i geometria utrwalają rasizm białych

Opublikowano: 26.10.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 470

Profesor matematyki z Uniwersytetu Illinois uważa, że ​​algebra i geometria utrwalają “biały przywilej”, ponieważ greckie terminy dają białym niezasłużone uznanie w temacie. Ale to nie jedyna skarga profesor. Uważa też, że ocena umiejętności matematyki utrwala dyskryminację uczniów z mniejszości rasowych, jeśli ich wyniki są gorsze niż białych rówieśników.

Rochelle Gutierrez stwierdza w niedawno opublikowanej książce edukacyjnej dla nauczycieli, że muszą oni być świadomi polityki tożsamości otaczającej przedmiot matematyki. “Na wielu płaszczyznach sama matematyka funkcjonuje jako białość”, Gutierrez napisała z pełną szczerością według Campus Reform. “Człowiek któremu przypisuje się uznanie za wykonywanie i rozwijanie matematyki, który jest postrzegany jako część społeczności matematycznej, jest postrzegany generalnie jako biały”.

Gutierrez twierdzi, że przedmioty, takie jak algebra i geometria, które odnoszą się do arytmetyki, także utrwalają rasizm i biały przywilej. Martwi się, że “programy nauczania podkreślające takie terminy jak twierdzenie Pitagorasa i pi utrwalają postrzeganie, że matematyka została w dużej mierze rozwinięta przez Greków i innych Europejczyków”.

Gutierrez twierdzi także, że znaczenie posiadania umiejętności matematycznych w świecie rzeczywistym również określa to, co nazywa “niezasłużonym przywilejem” dla tych, którzy są w tym dobrzy. Ponieważ większość nauczycieli matematyki w Stanach Zjednoczonych jest białych, to białe osoby mogą korzystać z ich nieproporcjonalnego zrozumienia tematu w odniesieniu do członków innych ras.

Na podstawie: DailyCaller.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. cacor 26.10.2017 13:52

  Dobre, też się uśmiałem – jeszcze leżę, a na klawiaturze piszę jedną ręką…. 😀

  Swoją drogą fajnie, dziś się dowiedziałem, że jestem rasistą – znam, umiem i codziennie stosuję matematykę.

  Jutro pewnie zostanę ksenofobem – znam troszkę historii.

  No i koniecznie za dwa dni zostanę homofobem – bo na kilku lekcjach biologii czas swój cenny straciłem…..

  A Wy, drodzy forumowicze, jakimi to staliście właśnie fobami?

 2. MvS 26.10.2017 14:06

  Myślę, że w programie nauczania można wprowadzić dla równowagi parę “kolorowych” oznaczeń, dodać równania jakiegoś znanego afrykańskiego matematyka, twierdzenia poważanego natywnego Amerykanina… zaraz, zaraz a byli jacyś ? O, ups !

 3. jacekstu 26.10.2017 14:35

  jak to? przecież powszechnie używamy cyfr arabskich, czyli w sumie muzułmańskich…

 4. Jedr02 26.10.2017 14:46

  Pani “profesor” znacznie odpłynęła, ale pojęcia w matematyce faktycznie są dość europocentryczne. Nie jest tak że w Europie zawsze matematyka stała na najwyższym poziomie i tylko europejscy matematycy angażowali się w jej rozwój. Już na samym początku używamy cyfr które nazywamy arabskimi, które rzeczywiście pochodzą z Indii(nazwa zależy wiec od tych ktorzy je do Europy przywieźli, a nie wymyślili). Inny przykład indyjskiego wkładu w matematykę to odkrycia dotyczące szeregów liczbowych. Keralska szkoła matematyki i astronomii wyprzedziła w tym kontekście Europe o kilkaset lat, a jednak w naszych szkołach na określenie jakiegokolwiek wzoru/prawa nie używamy imion indyjskich matematyków.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Madhava_series
  Angielska wiki używa takiego określenia, ale przynajmniej u mnie na wykładach i w podręcznikach były to szeregi Leibniza.
  Jeśli chodzi o na przykład twierdzenie Pitagorasa, to również nie był on pierwszy w jego sformułowaniu, był pierwszy w Europie.

  Europocentryzm europejczyków to jak najbardziej fakt, ale nazywanie tego rasizmem jest niepoważne. Zwykły egocentryzm. W praktyce i tak można by tylko wyłuskać jakieś imiona matematyków z Indii, Chin czy Babilonu, bo w innych częściach świata albo nic nie było, albo zaginęło.

 5. manriusz 26.10.2017 15:42

  Niedługo będzie rasizmem zapytanie ile to jest 5×7. Policzenie tego w pamięci a nie na palcach to dowód iż powinniśmy czuć się winni wobec “mądrych, ciemnych, czarnych” inaczej. Swoją drogą, jak ta pani “profesor” skończyła studia? Dlaczego studiowała ten rasistowski kierunek na uczelni?

 6. Krokodylowy 26.10.2017 19:11

  Z ciekawości wygulałem sobie te kobietę. Ma w oczach szaleństwo.

 7. Hassasin 27.10.2017 08:20

  Kiedy ten wrzód pęknie ???

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.