Alberta mówi „nie” konfiskacie uzbrojenia

Opublikowano: 28.09.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1232

Rząd Alberty (prowincja Kanady) podejmie działania, aby uniemożliwić Ottawie użycie funkcjonariuszy RCMP z Alberty w celu odebrania broni niedozwolonej w myśl nowo przyjętych przepisów ogłosił w poniedziałek minister sprawiedliwości Alberty Tyler Shandro.

Shandro ujawnił, że federalny minister bezpieczeństwa publicznego Marco Mendicino zwrócił się do prowincji o pomoc w skonfiskowaniu 30 000 sztuk broni palnej objętej nowymi ograniczeniami. „Ta broń palna została zakupiona legalnie, a prowincja nie pomoże rządowi federalnemu w jej konfiskacie” – powiedział Shandro. Dodał, że prowincja pójdzie o krok dalej i będzie starała się interweniować w sześciu toczących się sądowych wnioskach kwestionujących konstytucyjność federalnego ustawodawstwa dotyczącego zakazu tego rodzaju broni palnej.

W maju 2020 r. premier Justin Trudeau ogłosił, że zakazuje posiadania ponad 1500 modeli karabinów, w tym AR-15. Powiedział wtedy, że właściciele tych karabinów mieliby dwuletni okres amnestii, aby dostosować się do zakazu. Liberałowie planują wydać do 250 milionów dolarów naszych pieniędzy na odkupienie broni. W marcu rząd federalny przedłużył okres amnestii. Rząd liberalny zapowiedział, że nakaz, który ma wygasnąć w kwietniu, zostanie przedłużony do października 2023 roku.

Shandro powiedział, że prowincja dowiedziała się również, że rząd federalny zamierza powołać prowincjonalnych funkcjonariuszy RCMP do konfiskaty w ramach „programu wykupu”. „Podatnicy Alberty płacą za RCMP ponad 750 milionów dolarów rocznie i nie będziemy tolerować odkomenderowania funkcjonariuszy z ulic w celu skonfiskowania własności przestrzegających prawa właścicieli broni palnej” – wyjaśnił Shandro.

Shandro powiedział, że konfiskata w Ottawie jest motywowana politycznie i nie zrobi nic, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Alberty. „Posunięcie Ottawy, aby określić odbieraną broń palną jako »szturmową«, ma na celu przestraszenie Kanadyjczyków, którzy nie są zaznajomieni z bronią palną” – dodał Shandro. „W opisie opartym wyłącznie na wyglądzie, a nie na jakimkolwiek niezwykłym niebezpieczeństwie, jakie stwarzają lub możliwościach strzelniczych, które posiadają” – powiedział.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.