Alberta chce zablokować nakaz rezygnacji z aut spalinowych

Opublikowano: 25.12.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2602

Rząd Alberty (prowincja w Kanadzie) rozważa sposoby na nie realizowanie „absurdalnego” nakazu liberałów w zakresie obowiązkowego wprowadzenia wyłącznej sprzedaży elektrycznych samochodów, w tym możliwość zastosowania po raz pierwszy nowej ustawy o suwerenności prowincji.

W środę liberalny minister środowiska Steven Guilbeault ogłosił, że do 2035 roku każdy samochód osobowy sprzedawany w Kanadzie będzie musiał mieć elektryczny napęd.

Biuro premiera Alberty Danielle Smith twierdzi, że nakaz stanowi wyraźne naruszenie prawa Alberty do swobodnego stanowienia o własnej gospodarce. „Nasz gabinet i klub przedyskutują to jakich narzędzi użyć, aby nie realizować tej absurdalnej polityki federalnej w tym możliwość obrony suwerenności Alberty w ramach ustawy o Zjednoczonej Kanadzie” – poinformowało biuro premiera w oświadczeniu dla portalu „True North”.

Biuro premiera stwierdziło również, że ogłoszenie jest „wyjątkowo obcesowe, ponieważ mieszkańcy Alberty i Kanadyjczycy zmagają się z wysokimi kosztami życia, a wymóg Ottawy będzie kosztował podatników dziesiątki miliardów na modernizację sieci, ale także zwiększy koszty zakupu pojazdów i ograniczy swobodę w wyborze pojazdu, którego mieszkańcy prowincji potrzebują, aby zaspokoić potrzeby swoje i swojej rodziny”.

Począwszy od roku modelowego 2026 – ​​20% sprzedawanych pojazdów musi być elektrycznych. Do 2030 roku cel ten wzrośnie do 60% całej sprzedaży, aż do 2035 roku, kiedy wszystkie sprzedawane pojazdy będą musiały być elektryczne.

Zgodnie z ustawą o ochronie środowiska producenci lub importerzy, którzy nie osiągną celów sprzedaży, mogą zostać ukarani od grzywny w wysokości 15 000 dolarów kanadyjskich do kary pozbawienia wolności do trzech lat.

Rząd Alberty twierdzi, że Sovereignty Act pozwala prowincji „przeciwstawić się nadmiernemu zasięgowi i ingerencji rządu federalnego w obszary jurysdykcji prowincji, w tym… dotyczącymi własności prywatnej, zasobów naturalnych, rolnictwa, broni palnej regulacji gospodarki oraz opieki zdrowotnej, edukacji i innych programów społecznych”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: True North
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.