Albańskie gangi rekrutują w obozach dla imigrantów we Francji

Opublikowano: 06.11.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1077

Brytyjski nadawca publiczny BBC przygotował reportaż poświęcony aktywności albańskiej mafii w obozach dla imigrantów we Francji. Albańczycy oferują więc pomoc w przedostaniu się do Wielkiej Brytanii, oczekując w zamian zaangażowania w przestępczość narkotykową. Jednocześnie istnieje obawa, że może dojść do walk między albańskimi i kurdyjskimi przemytnikami ludzi.

Na północy Francji wciąż funkcjonuje wiele obozowisk, w których przebywają cudzoziemcy próbujący nielegalnie dostać się na terytorium Wielkiej Brytanii. Według BBC stali się oni przedmiotem zainteresowania ze strony albańskiej mafii. Pomaga ona więc w przeprawie przez kanał La Manche, aby następnie wykorzystywać nielegalnych imigrantów do rozprowadzania narkotyków.

Sami Albańczycy bez problemu mogą wjechać do Francji i to całkowicie legalnie. Mają bowiem możliwość otrzymania ważnych przez trzy miesiące wiz turystycznych, uprawniających do poruszania się na terytorium całej Unii Europejskiej.

W chwili obecnej albańska mafia pełni rolę pośrednika w przemycie ludzi, współpracując w tej kwestii z irackimi Kurdami kontrolującymi obecnie 80 proc. przepraw niewielkimi łodziami do Wielkiej Brytanii. Francuscy urzędnicy w rozmowie z BBC wyrażają jednak obawę, że ostatecznie dojdzie do konfliktu Albańczyków i Kurdów, ponieważ ci pierwsi coraz częściej organizują swoje własne przeprawy.

BBC przypomina, że Albańczycy trudnią się działalnością przestępczą na terenie samej Wielkiej Brytanii. Są między innymi narodowością najczęściej oskarżaną o udział w procederze handlu ludźmi. Ponadto są też wiodącymi graczami na brytyjskim rynku handlu kokainą.

Na podstawie: BBC.com, Fdesouche.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.