Aktywiści przyklejeni do chodników

Opublikowano: 03.09.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 714

Działacze Manchester Extinction Rebellion przyklejali się do chodników i do budynków, w których mieszczą się siedziby Barclays i HSBC, przez wiele godzin leżeli też nieruchomo na ulicach miasta. Był to jeden z elementów trwającego cztery dni protestu przeciwko inwestycjom w paliwa kopalniane.

Dziewięciu aktywistów klimatycznych leżało na chodniku przed Barclays na Piccadilly Square w Manchesterze, a kolejne dwie osoby przed HSBC na placu St. Ann, w sumie protestowało około 100 osób, nikogo nie aresztowano.

W wielu miejscach w całym mieście akcja przybrała formę „die-ins”, polegającą na tym, iż protestujących zachowują się tak, jakby faktycznie nie żyli, zazwyczaj leżą bezwładnie na ulicy lub chodniku. W ten sposób blokowano między innymi, drogę przy targu rybnym w centrum handlowym Arndale, „aby podkreślić skalę szkód jakie wyrządza współczesne rolnictwo”.

Aktywistka Lizzy Haughton, najpierw skleiła jedną swoją dłoń z dłonią innej osoby a potem drugą dłoń z chodnikiem przed Barclays, została zatrzymana ale tylko na chwilę i od razu wypuszczona.

Ostatni raport Rainforest Action Network i grupy BankTrack, który śledzi i analizuje inwestycje banków na całym świecie, wykazał, że Barclays zainwestował w zeszłym roku 24 mld USD (20 mld GBP) w paliwa kopalne.

60-letni Michael Silkstone z Huddersfield powiedział „The Guardian”, że protestuje „ponieważ to jego pokolenie spowodowało to wszystko”. „Jesteśmy tutaj, ponieważ banki inwestują ogromne kwoty w paliwa kopalne, które zanieczyszczają nasz klimat, i robią to wyłącznie dla zysku. Nie przejmują się ludźmi, nie przejmują się mną ani moim synem, ani wnukiem” – dodał.

28-letnia Reem Reynolds z Whalley Range w Manchesterze przyznała: „Jestem zbyt przestraszona by mieć dzieci, zmiany klimatu wpłyną na nas wszystkich, bez względu na to, jak bezpiecznie czujesz się teraz”.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. qhashbba 03.09.2019 15:23

    Anglicy to kretyni. Oni nawet nie zdaja sobie sprawy, ze kielbasa jest pakowana w jelito.

  2. Radek 03.09.2019 19:01

    Jak już ludzie nie mają prawdziwych problemów, to sobie wymyślają.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.