Aktorka rozebrała się na gali rozdania nagród

Opublikowano: 13.03.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2312

Aktorka Corinne Masiero rozebrała się na scenie podczas ceremonii rozdania Cezarów na znak protestu przeciwko zamknięciu z powodu pandemii placówek kulturalnych we Francji.

Cezary są wręczane co roku przez Akademię Sztuki i Techniki Filmowej od 1976 roku. W tym roku najbardziej docenionym filmem przez Akademię okazał się „Adieu les cons” w reżyserii Alberta Dupontel. Obraz otrzymał aż siedem Cezarów. Ceremonię transmitował Canal+.

Corinne Masiero miała ogłosić przyznanie Cezara za najlepsze kostiumy. 57-letnia aktorka pojawiła się na scenie w skórze osła, wymazana czerwoną farbą. Wsparła w ten sposób aktorów, którzy bezterminowo „okupują” teatr Odeon w Paryżu, domagając się otwarcia instytucji kulturalnych.

Masiero wzbudziła szok, a następnie aplauz publiczności zebranej w sali koncertowej Olympia w Paryżu. „Teraz jesteśmy właśnie tacy, całkowicie nadzy” – powiedziała naga aktorka, mając na myśli ludzi kultury w czasie pandemii. Na piersiach miała napisane „No culture, no future” („Nie ma kultury, nie ma przyszłości”), a na plecach apel do premiera Francji Jeana Castexado „Oddaj nam sztukę, Jean”.

Wcześniej pojawiła się wiadomość, że kilka teatrów we Francji jest okupowanych przez protestujących artystów zatrudnionych na kontraktach. Żądają oni otwarcia instytucji kultury, które przez cztery miesiące były zamknięte z powodu środków antycovidowych.

Wystąpienie Masiero na ceremonii rozdania Cezarów było dedykowane głównie teatrowi Odeon we francuskiej stolicy, który jest okupowany przez protestujących od 4 marca.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.