AKS Zły pisze piękną historię

Opublikowano: 04.06.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 596

Wypełniony niemal do ostatniego krzesełka stadion przy ulicy Kawęczyńskiej był 2 czerwca areną sportowego święta. Niesieni głośnym, kulturalnym dopingiem piłkarze AKS Zły wygrali 7:1 z Wichrem II Kobyłka. Pierwszy polski demokratyczny klub piłkarski zapewnił sobie tym samym awans do piłkarskiej Klasy A.

Dwa tygodnie temu kibice AKS Zły świętowali awans żeńskiej drużyny do III ligi. W niedzielę sukces „Złych Dziewczyn” powtórzyli faceci. Ich przeciwnikiem była drużyna rezerw Wichra Kobyłka – bezpośredni rywal w walce o promocje do wyższej klasy rozgrywkowej. Piłkarzom AKS-u do awansu wystarczał remis. Po pierwszej połowie obie drużyny miały na koncie po jednym golu, ale druga odsłona była popisem zawodników Złego, którzy aż sześć razy trafiali do bramki przeciwnika. Awans stał się faktem. Na trzy kolejki przed końcem sezonu Zły ma na koncie 15 zwycięstw, dwa remisy i zaledwie jedną porażkę, zajmując pierwsze miejsce w tabeli grupy I warszawskiej Klasy B.

Po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze i kibice rzucili się sobie w ramiona. Były wspólne śpiewy, lał się szampan, a trener Antonio Shehadee znalazł się w powietrzu, podrzucany przez swoich zawodników. Wcześniej przez cały mecz na trybunach trwał radosny karnawał. Według szacunków klubu na stadionie mogło zjawić się nawet 650 osób, co jest frekwencyjnym rekordem. Kibice Złego dopingowali swoją drużynę bez bluzgów i nieprzyjaznych gestów w stronę rywali, których zresztą kilkakrotnie pozdrawiali, zgodnie ze swoim zwyczajem.

Na meczach Złego nie ma rasistowskich czy homofobicznych okrzyków. Kultura kibicowania jest oparta na szacunku i afirmacji miłości do własnego klubu. Walczących o awans piłkarzy AKS-u wspierały przedwczoraj z trybun zawodniczki żeńskiej sekcji, które swój awans wywalczyły nieco wcześniej. Wzajemne wsparcie i równe traktowanie obu drużyn to zasada zapisana w fundamentach ideowych klubu – pierwszego równościowego projektu piłkarskiego w Polsce.

AKS Zły to inicjatywa powstała w 2015 roku, założona przez grupę ludzi, którym zamarzył się klub piłkarski funkcjonujący na demokratycznych zasadach – zarządzany przez fanów, którzy podejmują strategiczne decyzję, wybierają prezesa, decydują o kierunkach rozwoju i wpłacają składki. „Warszawa jest miejscem, gdzie zawsze stykało się wiele kultur, i pragniemy tę atmosferę odtworzyć w ramach naszego klubu. Chcemy, aby wydarzenia sportowe AKS ZŁY, najpierw mecze piłkarskie, potem wiele innych, były pretekstem do wspólnych przeżyć i zabawy dla osób z wielu różnych środowisk. Chcemy dać wszystkim możliwość, by posmakowali uczestnictwa w projekcie, na który mają realny wpływ, ale też spędzali czas w przyjacielskiej atmosferze, dopingowali i brali udział w życiu klubu” – czytamy w opisie klubu.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrylantzImielina 05.06.2019 16:53

    Banda lesb i ciapaków. A pierwszy polski demokratyczny klub sportowy to również najstarszy klub piłkarski na ziemiach polskich, czyli Cracovia. W Warszawie KSP.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.