Akceptuj nowy regulamin, bo dosięgną cię sankcje!

Opublikowano: 13.05.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1537

Komunikator WhatsApp, należący do Facebooka, stopniowo ograniczy niektóre funkcje, między innymi odbieranie połączeń i wiadomości tym użytkownikom, którzy nie zaakceptują do 15 maja zmian w regulaminie aplikacji, napisano na stronie komunikatora.

Za kilka tygodni przypomnień o aktualizacji nie będzie można odrzucić, „od tego czasu funkcje WhatsApp będą ograniczone dopóki nie zaakceptujecie zmian w regulaminie” – poinformowano na stronie. Od tej chwili użytkownicy nie będą mieć dostępu do listy czatów, ale jednocześnie będą mogli odbierać połączenia, a jeśli włączone są powiadomienia, to również odpowiadać na wiadomości, można będzie także oddzwonić po nieodebranym połączeniu – zaznaczono.

Po kilku kolejnych tygodniach użytkownicy utracą również możliwość odbierania połączeń, wiadomości oraz powiadomień – „WhatsApp zakończy wysyłanie wiadomości i (powiadomień) o połączeniach na wasz telefon”. „Historię czatów można będzie eksportować, a także ściągnąć raport o koncie, przy czym jeśli nie zaakceptuje się zmian, konto nie zostanie usunięte” – poinformowała firma.

O zamiarze ograniczenia dostępu do niektórych funkcji komunikatora media donosiły pod koniec lutego. WhatsApp wprowadził wcześniej zmiany w regulaminie, dodając punkt o przekazywaniu danych osobowych korporacji Facebook. W tekście zaznaczono, że WhatsApp jako część Facebooka będzie dzielić się z całą „rodziną aplikacji” korporacji niezbędnymi informacjami o użytkowniku w celu analizy jego upodobań i nawyków.

W styczniu firma poinformowała, że wprowadzenie nowych zasad zostaje przeniesione z 8 lutego na 15 maja, żeby w tym czasie użytkownicy mogli „w wygodnym dla nich tempie” zapoznać się z nowym regulaminem i go zaakceptować.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
zxcv
Użytkownik
zxcv

Żadna strata. Przedwczoraj się pożegnałem z whatsappem na rzecz innego komunikatora.

mega.drive
Użytkownik
mega.drive

Od ponad roku uzywam WhAtylko z koniecznosci, jak pisze ZXCV zadna strata ;)

woma123
Użytkownik
woma123

HI

I ja postanowiłem zrezygnować z WA. Nowa “polityka prywatności” jest dla mnie nie do zaakceptowania. Dlatego już jakiś czas temu założyłem konta na SIGNALU i TELEGRAMIE. Zdaję sobie sprawę z faktu, ze stracę kontakt z 90% osób, ale nie dam się wodzić za nos! Nie mam i nie będę miał konta na FB, więc nie widzę powodu aby miał dostęp do moich danych. Zresztą powodów jest więcej. Nie będę opisywał mojej batalii z tzw. “działem obsługi klienta” WA kiedy miałem bardzo poważny z komunikatorem problem (próba przechwycenia konta). To kpina z klienta (a tak! Klienta! bo przecież WA żyje z informacji o mnie). Szablony standardowych odpowiedzi wysyłane przez booty, nie pozostające w związku z opisanym dokładania problemem oraz oczekiwaną pomocą. Generalnie nawet nie próbujcie się do nich zwracać!

Reasumując, i ja się żegnam z Panem Zuckerbergiem. Pazerny w końcu zawsze traci. Ciekaw jestem jak będzie z nim.

DuDuS