Ain Ghazal – cywilizacja sprzed 9000 lat

Opublikowano: 12.10.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 578

Na terenie dzisiejszej Jordanii znajduje się stanowiska archeologiczne Ain Ghazal, które jest jednym z najstarszych na świecie. Datowane jest na prawie 10 000 lat, a wczesna epoka ceramiczna szacowana jest na 8500 lat. Na miejscu znajdują się tajemnicze figurki (posągi) wykonane z trzciny i gipsu, które są tematem sporów wśród naukowców. Kogo reprezentowały i do czego służyły? Tego nikt na pewno nie wie. Opisywane miejsce stanowi przykład kultury, która już we wczesnej prehistorii dysponowała techniką pozwalającą wznosić kamienne struktury. Czy była to kultura, która przetrwała kataklizm sprzed 13 000 lat i postanowiła wznowić cywilizację? Odpowiedź w audycji.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o