Ahed Tamimi wyszła z izraelskiego więzienia

Opublikowano: 29.07.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Po ośmiu miesiącach nastolatka, która stała się symbolem palestyńskiego oporu przeciw okupacji, została dziś rano zwolniona wraz z matką z więzienia Szaron w Izraelu. Obie odbyły karę nałożoną przez sąd wojskowy za to, że Ahed wymierzyła policzek izraelskiemu żołnierzowi, gdy mundurowi zmasakrowali jej młodszego kuzyna.

Izraelskie władze więzienne od rana podawały sprzeczne informacje, co do miejsca, w którym Ahed z matką mają przekroczyć granicę z Zachodnim Brzegiem Jordanu, chcąc uniknąć obsługi dziennikarskiej wydarzenia. Palestyńczycy zbierają się, by ją przywitać na punkcie kontrolnym w Tulkarm, w północno-zachodniej części terytorium okupowanym przez Izrael od ponad półwiecza.

Ahed Tamimi miała 16 lat, gdy została aresztowana w grudniu zeszłego roku. Wideo, na którym widać jak policzkuje izraelskiego żołnierza obiegło cały świat. Dla Palestyńczyków stała się bohaterką opiewaną w pieśniach, podczas gdy w Izraelu była wskazywana jako przykład karygodnego wychowywania palestyńskich dzieci w nienawiści do okupacji.

W marcu sąd skazał ją na osiem miesięcy więzienia, co stało się przykładem izraelskiego apartheidu, gdyż na podobną karę skazano izraelskiego żołnierza, który zabił bezbronnego Palestyńczyka na ulicy w Hebronie (Al-Chalil), co również zostało sfilmowane.

Przed powrotem do swojej wsi Nabi Salih, Ahed wraz z matką chcą odwiedzić grób Jasira Arafata w Ramallah. Wczoraj izraelska policja aresztowała trzy osoby, dwóch Włochów i Palestyńczyka, którzy na przywitanie Ahed namalowali jej wielki portret na izraelskim murze separacyjnym.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Holokaust to nie przypadek tylko konsekwencja