AgroUnia zakończyła konwencję programową

Opublikowano: 05.12.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1874

AgroUnia Michała Kołodziejczaka, która do tej pory była oddolnym ruchem rolników, przeprowadziła wczoraj w Warszawie konwencję programową.

Podczas spotkania w Teatrze Palladium w Warszawie nie zabrakło gorzkich słów pod adresem rządu i polityków, których Kołodziejczak określił jako obiboków i łobuzów. „Mamy w kraju trzy szkodniki: biedronka, żabka i kaczka” – stwierdził Kołodziejczak.

Organizacja z ruchu obywatelskiego przeobraziła się w partię polityczną i przedstawiła swoje postulaty programowe pod trzeba hasłami:

1. Sprzątamy supermarkety

2. Polska zaplanowana

3. Odrywamy polityków od koryta

Partia chce przede wszystkim rozdrobnienia dostawców strategicznych, godnych warunków pracy dla pracowników, znakowania żywności flagą kraju pochodzenia, wyznaczenia maksymalnych marż na warzywa, owoce i mięso oraz nowego planowania przestrzennego na terenach wiejskich.

AgroUnia proponuje też, żeby w sklepach było 70 proc. polskich produktów, a oprócz ceny, żeby pojawiła się informacja na temat tego, ile pieniędzy dostanie rolnik.

Zaprezentowano również oficjalny hymn AgroUnii „Jak noc i świt” w wykonaniu duetu znanego z zespołu Ich Trojeu – Michała Wiśniewskiego i Anny Świątczak.

Do teledysku wykorzystano nagrania z protestów rolników, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat. Jego twarzą jest m.in. była posłanka Samoobrony Renata Beger, dumnie maszerująca na czele demonstracji, którą pokazano w pierwszym sekundach klipu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.