Agora zamierza zwolnić szefa związkowców

Opublikowano: 06.10.2020 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 624

Wydająca między innymi „Gazetę Wyborczą” Agora S.A. zmierza pozbyć się Wojciecha Orlińskiego. Dziennikarz jest szefem NSZZ „Solidarność” w tej spółce, która od dłuższego czasu notuje straty finansowe i jest zmuszona zwalniać kolejnych pracowników. Właśnie obrona praw osób zatrudnionych w Agorze jest źródłem problemów lidera związkowców.

Jeszcze przed pandemią koronawirusa, a dokładniej w połowie ubiegłego roku, Agora poinformowała o zwolnieniach grupowych. Z pracą w jej dwóch drukarniach miały pożegnać się 153 osoby. Na przełomie 2016 i 2017 roku doszło z kolei do pierwszych masowych odejść pracowników. Wówczas pozbyto się 176 osób, zatrudnionych głównie w samej „Gazecie Wyborczej”.

Obecna sytuacja spółki powoduje, że chce ona zwolnić kolejnych pracowników. Właśnie o tych planach alarmował wspomniany Orliński. Szef „Solidarności” w Agorze pisał wprost o planowanej „rzezi”, zaś w rozmowach z innymi mediami o „wielkiej czystce”. Jednocześnie ostrzegał on wszystkich pracowników, informując ich między innymi o możliwości przesunięcia zwolnień grupowych choćby za pośrednictwem zwolnień lekarskich.

Wyżej wymienione powody miały zadecydować o rozwiązaniu umowy z Orlińskim. Agora twierdzi, że rozpowszechniał on plotki o rzekomych zwolnieniach grupowych, dodatkowo naruszając zasady współżycia społecznego. Szefowi związkowców zarzuca się chociażby obraźliwe wypowiedzi względem dyrektor ds. pracowniczych, Ewy Zając. Spółka podkreśla, iż jej zamiarem nie jest utrudnianie funkcjonowania związków zawodowych.

Na podstawie: WirtualneMedia.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o