Agenda 2030 – co nas czeka

Opublikowano: 04.12.2020 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 3910

ONZ administruje globalnie realizację przekształcania świata według założeń fachowego zaplecza ekspertów obradującego dorocznie w Davos. Prezesem założonej tam fundacji i autorem koncepcji nowego porządku świata jest Klaus Schwab. Wytyczne do zadań zawarte w Agendzie 2030 dostępne są na stronie rządowej. Wśród polskich decydentów (premier i prezydent) widać rozbudzony apetyt do wykazania się statusem Polski jako prymusa. Z tego powodu społeczeństwo jest poddane szczególnej dyscyplinie sanitarnej dającej dostateczny wachlarz powodów do niezadowolenia. Osiągnięcie celów agendy opisuje artykuł „Czwarta rewolucja przemysłowa 4.0”. Ujmując w skrócie jej intencję jest to zatarcie różnicy między człowiekiem a robotem za pomocą nanotechnologii.

Zabiegami ułatwiającymi realizację celu są:

– likwidacja tradycyjnego zarządzania przez zniesienie praw konstytucyjnych państw członkowskich,

– połączenie kompetencji władzy wykonawczej z ustawodawczą,

– zarządzanie dekretami jako katalizatora przemian.

IV etap rewolucji w XXI wieku zakłada zanikanie bariery ludzie/maszyny. Internet (1991) inteligentne fabryki z cyberfizycznymi systemami produkcji w otoczeniu charakteryzują formy: internetu ludzi (sieci społecznościowe i biznesowe), internetu rzeczy (inteligentna mobilność), internetu usług (inteligentne sieci i logistyka), internetu danych (inteligentne budynki i mieszkania).

Zważywszy bieżące doświadczenia trwającej niemal rok likwidacji małych i średnich przedsiębiorstw pod pretekstem zwalczania pandemii, deklarowaną w agendzie walkę z ubóstwem należy rozumieć jako likwidację ludzi poprzez bezrobocie, głód i przestępczość. Wymóg Internetowej rejestracji wszelkiej działalności jest równoznaczny z pełnią kontroli nad zawodowym i prywatnym życiem każdego obywatela i instytucji. Wprowadzenie cyfrowego/wirtualnego pieniądza oznacza przeniesienie kontroli finansowej nad pieniądzem w gestię wirtualnych, anonimowych, nie dających się pociągnąć do odpowiedzialności dysponentów sieci, chmur i podobnie ulotnych rozwiązań. K. Schwab zapowiada osiągnięcie celu przez wprowadzanie do organizmów ludzkich miniaturowych urządzeń wielkości ziarnka piasku, implanty oraz chirurgiczne instalowanie odpowiednich narzędzi sterowania organizmem.

Tenże K. Schwab przewiduje, że pandemiczne konsekwencje zaostrzą kwestie klimatyczne i społeczne. Według niego szybko i radykalnie należy porzucić dotychczasowe, uznane za szkodliwe, nawyki w każdej dziedzinie. Zapowiedzi wspierania zdrowia publicznego przy wprowadzeniu teleporad jaskrawo wymowne są w statystykach zgonów jako wyniku premedytacji niedopuszczenia pacjentów do lekarzy skutkujących zgonami. Zatem deklarowane systemowe wsparcie jest w rzeczywistości jego zaprzeczeniem. Dodatkowe ostrzeżenie dyrektor MFW Kristaliny Gieorgiew: „Dla przezwyciężenia kryzysu gospodarczego nie można pozwolić sobie na prostą odbudowę gospodarki z niskim wzrostem, niską produktywnością i pogłębiającym się kryzysem klimatycznym” wyklucza racjonalne zakończenie hibernacji gospodarczej. Wprawdzie tenże bank podaje liczbę 150 milionów bezrobotnych jako wynik poczynań gospodarczych w bieżącym roku, ale ani słowem o przyczynie jak też rozwiązaniu. Wokół tej samej danej lamentuje nad losem dzieci UNICEF. Przywiązany do swojej obłąkanej idei fix Schwab zapowiada, że z nowym rokiem trzeba będzie zaostrzyć tempo przemian.

Jakby tego było mało pandemią usprawiedliwiane marnotrawstwo przyodziane jest w szatę troski. Zadłużonemu po uszy krajowi (Hiszpania) rządzący fundują diabelnie drogi obiekt dla korona-pacjentów. Równocześnie inne szpitale odczuwają brak sprzętu i personelu. W Polsce obywatele wykazują ogromną powściągliwość wobec stadionowego szpitala, ale krewcy Hiszpanie znacznie energiczniej i bardziej krytycznie kwitują niebywale kosztowne rozwiązanie. Służba zdrowia w Madrycie protestem ulicznym wyraziła swoje oburzenie.

Efektem wymogów bezwzględnej realizacji Agendy 2030 przez państwa jest borykanie się z utratą suwerenności technologicznej w zakresie gospodarowania danymi i jednostronnego opodatkowania zwycięzców gospodarki cyfrowej. O losach jednostki nikt nie wspomina. Skoro Great Reset, czyli Wielka Czystka świata łączy interesy dwóch entuzjastycznie promujących agendę animatorów IMF (Międzynarodowy Bank Światowy) i WEF (Światowe Forum Ekonomiczne) dysponującymi krociowymi finansami, to tylko siła wyższa za jaką uchodzi kataklizm naturalny, albo zawierucha wojenna mogłyby przeciąć te antyludzkie rojenia. Cel uświęca środki jest maksymą każdego totalitaryzmu. Terminator z Davos w styczniu fetuje 50-lecie. Będziemy znów świadkami jak rywalizujący o względy lennicy złożą hołd prezesowi Schwab Klausowi uczestnicząc za nasze pieniądze w dorocznej imprezie chronionej przez tysiące policjantów. Poza hołdem przedstawią raporty o likwidacji ubogich, chorych i wszelkim niedostosowanym człowieczym balaście. Jak dawne piramidy egipskie powstały kosztem wielu istnień, dzisiejsze piramidy globalizmu stworzone i nazwane postępem informatycznym pochłoną życie milionów. Małe i średnie przedsiębiorstwa nikną zamykane jedno po drugim wystarczy przejść do niedawna ożywionym centrum handlowym miasta gdzie roiło się od kawiarenek, butików, restauracji, biur, hoteli. Jak w grze komputerowej kliknięcie na ikonkę w mozaice unicestwia przedsiębiorcę tak ogłoszenie premiera „zamykamy” unicestwia życie, a ewangelista zbiera punkty. MY – imperator.

Intuicyjnie zaniepokojeni rzeczywistością ludzie poszukujący dróg przetrwania broniąc się przed systemem, który pozbawia ich człowieczeństwa. Skoro jest system chorych umysłów dyktujących nienormalność, to jedynie tworzenie systemu równoległego daje szansę przetrwania. Jak brzydota istnieje obok piękna, bezprawie obok sprawiedliwości, bogacze obok biednych, tak racjonalni muszą przetrwać szaleńców. Żadna burza, ani wojna nie jest wieczna.

Opracowanie: Jola
Źródło: WolneMedia.net

Bibliografia

1. https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/agenda-2030

2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Czwarta_rewolucja_przemys%C5%82owa

3. https://www.youtube.com/watch?v=2RWWj6XWKgA

4. https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/monitoring-realizacji-agendy-2030


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.