Afryka przepłaca za leki

Opublikowano: 21.06.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 741

Z informacji BBC wynika, że biedniejsze gospodarki afrykańskie płacą relatywnie o wiele więcej od innych za mniej skuteczne leki.

W krajach takich jak Zambia, Senegal czy Tunezja leki codziennego użytku, np. paracetamol, kosztują nawet do trzydziestu razy więcej niż w Wielkiej Brytanii czy USA, informuje serwis BBC.com.

Rynki leków są w takich krajach zdominowane przez bardziej skoncentrowane łańcuchy dostawców – kupują mniejsze zasoby leków o mniejszym zróżnicowaniu, co prowadzi do słabszej konkurencji cenowej, niższej jakości i zbyt małej liczby regulacji. Państwa takie nie mają właściwie możliwości, by negocjować ceny, występują tam także problemy z korupcją. Z tego powodu kupują zza granicy najdroższe wersje leków, zamiast ich tańszych odpowiedników.

Informatorką BBC była Kalipso Chalkidou, ekspertka ds. Zdrowia z Centre for Global Development.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. gajowy 21.06.2019 14:22

    ” leki codziennego użytku, np. paracetamol ” – Kto przy zdrowych zmysłach zażywa to codziennie ? Nie można tego stosować dłużej jak tydzień.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.