Afryka planuje własną misję na Księżyc

Opublikowano: 11.01.2015 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 627

Gdy słyszymy o misjach kosmicznych, przed naszymi oczami natychmiast pojawiają się kraje takie jak USA, Rosja, Indie bądź Chiny. Okazuje się jednak, że nawet w Afryce istnieje specjalny projekt, w ramach którego planuje się opracować satelitę i wysłać go na Księżyc.

Mowa jest o projekcie Africa2Moon, który został ogłoszony przez organizację Foundation for Space Development. Powstała ona w Republice Południowej Afryki, jednak inicjatywa ma objąć cały kontynent. Organizacja gromadzi obecnie fundusze za pomocą crowdfundingu – jak dotąd uzbierano kilkanaście tysięcy dolarów a ostatecznym celem jest zdobycie 150 tys. dolarów do końca tego miesiąca.

Niestety wygląda na to, że nie uda się osiągnąć odpowiedniej ilości funduszy, ale nawet jeśli tak się stanie to organizacja nie ma zamiaru się poddawać. Uzyskując 150 tysięcy dolarów, projekt Africa2Moon mógłby wejść w pierwszą fazę. Chodzi o stworzenie pierwszego afrykańskiego satelity, który zostałby w przyszłości wystrzelony na orbitę Księżyca.

W rzeczywistości, misja kosmiczna jest tylko jednym z wyznaczonych celów. Organizacja chce również odnaleźć w Afryce młode talenty i powstrzymać wykształconych mieszkańców tego kontynentu przed wyjazdem do Europy i Ameryki. Co więcej, inicjatorzy projektu uważają, że dzięki nauce i edukacji Afryka stanie się lepszym, bardziej rozwiniętym kontynentem.

Na podstawie: developspacesa.org
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

  1. agama 11.01.2015 21:01

    biede klepią, ludbójstwa mają, a na księżyc chcą lecieć? Nosz kruwa

  2. pablitto 12.01.2015 00:31

    Polska: biedę klepią, masa bezdomnych umierających w zimę na ulicach, >milion nieubezpieczonych… … … a kupują Pendolino, śmieszną elektrownię jądrową… a nawet ostatnio stworzyli POLSĘ 😉

  3. Jedr02 12.01.2015 02:42

    “USA, Rosja, Indie bądź Chiny” żadne państwo z tej listy nie jest wyjątkowo atrakcyjne do mieszkania, wszystkie mają problemy z dużym rozwarstwieniem społecznym i nie zbyt dobrymi perspektywami dla tych najbiedniejszych.

  4. luzak1977 12.01.2015 17:42

    Tak samo poślą coś na księżyc,jak amerykańce stąpali po nim.

  5. Szaman 13.01.2015 18:26

    luzak1977@
    Albo poślą coś na prawdę i pojawi się problem który USA będzie musiało “rozwiązać”.

  6. MichalR 14.01.2015 00:34

    Jak zaplanować opłacalną misję na marsa?

    Opracować system bezobsługowej produkcji:
    -paneli słonecznych
    -jak najprostszych mobilnych robotów z funkcjonalnym ramieniem (nawet żeby szczękami – ala mrówka)

    Opracować plan pracy bezobsługowej kopalni odkrywkowej, huty, itd

    Jeśli bylibyśmy w stanie wysłać na księżyc pierwszą paczkę startową, która po roku byłaby w stanie zrobić cokolwiek, to po 10 latach z księżyca w stronę ziemi raz na jakiś czas strzelałoby z działa magnetycznego paczka cennych minerałów – pozyskanych z księżyca.

    Księżyc ma stałe jądro! W Ziemi mamy dostęp tylko do wierzchniej warstwy skorupy – dalej przegrywamy z temperaturą i ciśnieniem, a na księżycu nie ma tego problemu.

  7. luzak1977 14.01.2015 18:54

    @MichalR
    A skąd ty o tym wszystkim wiesz?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.