Afgańskie ministerstwo obrony zwolniło 1400 osób za korupcję

Opublikowano: 30.03.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Afgańskie ministerstwo obrony zwolniło w ubiegłym roku 1400 osób – pracowników i wojskowych – za korupcję. 300 osób ma mieć sprawy sądowe. W tej chwili prowadzone są sprawy przeciwko 1800 osobom, a do prokuratury skierowano sprawy 170 osób. Nie podano dokładnie czego dotyczyły te przypadki korupcji, ale część związana była z nielegalnymi transakcjami bronią – czyli sprzedawaniem jej talibom.

Afganistan jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajów świata. Na liście sporządzonej przez Transparency International zajmuje 169. miejsce na 176 klasyfikowanych krajów.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Rferl.org
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o