Aferę taśmową ostatecznie zamieciono pod dywan

Opublikowano: 19.06.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 589

Jeśli do 1 lipca bieżącego roku, prokuratura nie postawi zarzutów nikomu z podsłuchanych polityków, nie będzie można tego uczynić bez względu na to, co mówią bawiący się za nasze pieniądze politycy. Postarali się o to oni sami przegłosowując specjalną nowelizację kodeksu postępowania karnego.

Obecna ekipa rządząca chyba rzeczywiście przygotowuje się do oddania władzy. Świadczyć o tym może szereg wydarzeń. Widać, że różnymi zabiegami rządzący układ próbuje zapewnić sobie instrumenty, które pozwolą skutecznie zwalczać konkurencję polityczną.

Klasycznym przykładem takiego działania jest majstrowanie przy ustawie o Trybunale Konstytucyjnym. Jej celem jest zapewnienie sobie furtki do usunięcia niechcianego prezydenta w sytuacji, gdy naród pomylił się i nie wybrał kandydata popieranego przez partię rządzącą. Na dodatek rzutem na taśmę próbuje się wpłynąć na skład TK dobierając do niego sprzyjających sędziów.

Ostatnie zamieszanie w związku z ponowną eksplozją skandalu podsłuchowego sprzed roku pozornie oskarża układ rządzący, ale w praktyce może zostać wykorzystana do spacyfikowania Prokuratury Generalnej. Premier Ewa Kopacz już ogłosiła, że nie przyjmie rocznego sprawozdania Prokuratora Seremeta, mimo że nawet go nie poznała. Gra toczy się o to, aby odwołać go jeszcze przed 6 sierpnia, kiedy to dojdzie do zaprzysiężenia nowego prezydenta Andrzeja Dudy.

Dzisiejsza ekipa rządząca miałaby wtedy zabezpieczony obszar legislacyjny, gdzie Trybunał Konstytucyjny zawsze mógłby reagować na wypadek ustaw im zagrażających. Poza tym gdyby udało się odwołać Prokuratora Generalnego nowa osoba mogłaby być gwarantem tego, że nie zostanie wybrany ktoś, kto zacznie sprawdzać liczne afery.

Odwołanie prokuratora Seremeta nie jest jednak rzeczą prostą, dlatego rządzący mają też plan B. Chodzi o zmianę kodeksu postępowania karnego, a konkretnie nowelizację artykułu 168a, wedle którego dowody przestępstw pozyskane na przykład na skutek nielegalnych podsłuchów nie będą mogły zostać wykorzystane.

Można powiedzieć, że w ciągu roku prokuratura robiła co mogła, aby broń Boże nie postawić żadnego zarzutu politykom opowiadającym na taśmach o rozmaitych przekrętach. Zamiast tego słyszeliśmy o nielegalnym nagrywaniu rozmów, jakby to było kluczowe w tym skandalu.

Nie ma co liczyć na to, że ktokolwiek odpowie za to, co zostało powiedziane na taśmach. A jest tam sporo o kulisach władzy w Polsce. Teraz wszyscy udają, że nie ma żadnego znaczenia spiskowanie szefa NBP i szefa MSW, ani realne oceny szefa MSZ o prowadzonej na kolanach polityce zagranicznej.

Nie mają już też znaczenia kombinacje przy prywatyzacji firm z sektora chemicznego. Bez znaczenia jest oczywiście rzekome zlecenie podpalenia budki strażnika przed rosyjską ambasadą, aby w ten sposób próbować zdyskredytować Ruch Narodowy. Nic do rzeczy nie ma też to, że na jednej z taśm nagrano Leszka Millera ustalającego zeznania w sprawie więzień CIA w Polsce.

Wszystkie te rzeczy są bez znaczenia, ponieważ dzięki sprytnej nowelizacji KPC tylko do 1 lipca bieżącego roku będzie można postawić zarzuty na podstawie tego, co tam usłyszano. Chyba nie trzeba dodawać, że w teoretycznym państwie, teoretyczna prokuratura nie zdoła tego zrobić. Potem będzie to w końcu nielegalne i podsłuchani oraz teoretyczni prokuratorzy obawiający się podjęcia koniecznych działań, będą mogli odetchnąć z ulgą.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

14 komentarzy

 1. dagome12345 19.06.2015 11:06

  Jedyne co mi przychodzi na myśl to Polskie :
  -N.o.s.z. Q… je.g.o. m.a.ć. !!!

 2. robi1906 19.06.2015 11:15

  I co z tego .
  Ten artykuł jest tłumaczeniem tego dla “owiec” czym różni się ziarno pszenicy od owsa .

  Bo nie ma żadnej różnicy między PO a PiS .

  Za czyich czasów zamordowano Leppera , za czyich rządów fałszowano państwowe dokumenty kiedy w tym samym czasie Lechu czy jego braciszek tłumaczyli “ciemnemu ludowi ” że nie mają wpływu na sędziów (w czasie wyrzucania na bruk polaków na rzecz volksdojcza z Mazur ) .

  A do tego jeszcze dodam że nawet debila Kaczyńskiego żydzi nie mogli nauczyć dwóch zwrotek hymnu państwowego .

  Dlaczego o tym piszę bo za chwilę albo SLD albo Pis , albo PO zmienią nazwę albo liderów i znowu będą ciągnąć soki z tego kraju dla Izraelitów czy innych .

  Dlatego warto się ogarnąć a nie łykać wszystko jak pelikan .

 3. Aida 19.06.2015 12:24

  @robi1906
  Po i Pis są partiami “systemowymi” wpisującymi się moim zdaniem w oczekiwania obywateli starszego pokolenia. Młodzi Polacy chcą zmian, jak najmniej socjalizmu, jak najwięcej wolności.
  Jednak rządy Pis nie były tak opłakane w skutkach jak rządy Po.
  Poniżej przekopiowane z internetu.

  “OBNIŻENIE:

  Deficytu Budżetowego z 28,36 mld do 15,95 mld PLN
  Deficytu Finansów Publicznych z 4% do 1,9%
  Składki rentowej z 13% do 6%
  Składki wypadkowej
  Składki VAT na usługi pracochłonne z 22% do 7%
  Stawki VAT w budownictwie z 22% do 7%
  Podstawowej stawki PIT z 19% do 18%
  Akcyzy na używane samochody
  Akcyzy na biopaliwa
  Opłat notarialnych
  Liczby urzędników o 0,5%

  LIKWIDACJA:

  40% stawki PIT
  10% akcyzy na kosmetyki
  Podatku od alimentów na dzieci
  Podatku od pożyczek w rodzinie
  Podatku od spadków i darowizn

  PODNIESIENIE

  Kwoty wolnej od podatku z 2 789,89 PLN do 3 091,00 PLN
  Płacy minimalnej z 849 PLN do 1126 PLN

  KONIUNKTURA

  Wzrost PKB w maju 2007 roku o 7,4% – rocznie 6,5%
  Spadek bezrobocia z 18,5% do 8,2%
  1,3 mln nowych miejsc pracy
  Ranking Federacji Europejskich Pracodawców 2007:
  Polska najatrakcyjniejszym krajem dla inwestowania w Europie
  Rekordowy napływ środków od zagranicznych inwestorów:
  2006 rok – 15,7 mld EURO, 2007 rok – 17,2 mld EURO”

 4. erazm55 19.06.2015 13:43

  @robi1906
  Ogarnij się człowieku i nie sugeruj komuś łykanie Twoich zafałszowań ,data śmierci A.Leppera to 5 sierpnia 2011,wyrok w sprawie eksmisji sąd ogłosił 19.11.2009,według Ciebie wtedy przy sterach zasiadał PiS?

 5. robi1906 19.06.2015 14:28

  erazm55

  chcesz się bawić ze mną ,w porządku
  odpowiedz mi
  kiedy Kaczyński został prezydentem Polski .

  P.s,
  aida , wybacz ale zastanów się sama
  skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle ? .

 6. Aida 19.06.2015 16:19

  @robi1906
  halo kiedy napisałam, że jest dobrze?
  Poza tym o jakim okresie mówisz o teraźniejszości czy przeszłości i rządach Pis, bo jest różnica w rządzeniu. Nie przepadam za Pis, ale te reformy które wprowadzili bronią się same. Znajdź mi analogicznie dobre decyzje Po?
  Mówisz, żeby nie łykać wszystkiego, a sam zachowujesz się jak jakiś fanatyk z wp, który się tak boi Pisu, a nie potrafi powiedzieć dlaczego.
  Pis walczył też z łapówkarstwem, wreszcie po wielu latach w szpitalach zapanował popłoch, lekarze bali się przyjmować łapówki. Pisu mam wrażenie, że boja się ci co mają coś na sumieniu.

 7. skyhigh 19.06.2015 16:47

  no i dobrze

 8. Anonymous-X 19.06.2015 17:57

  @Aida

  “…. zachowujesz się jak jakiś fanatyk z wp, który się tak boi Pisu, a nie potrafi powiedzieć dlaczego…… Pisu mam wrażenie, że boja się ci co mają coś na sumieniu.”

  Mam podobne spostrzeżenia.

 9. robi1906 19.06.2015 18:09

  Aida
  Owszem , znam opowieść jednego człowieka o tym jak aresztowano lekarkę
  a ta na jego oczach zeszczała się w spodnie
  faktycznie wielki sukces PiS .
  A wiesz co ja bym zrobił ,

  Zabroniłbym lekarzom działalności prywatnej jeśliby pracowali w szpitalach macie te 7 tys. złotych ale bez prawa samodzielnych praktyk , razem z ordynatorami .

  W/g mnie to co napisałaś w niczym nie zaprzeczyło powiązań PO, PiS ,SLD , PSL , ze zdradzieckim kościołem i z resztą tej zażydzonej bandy , która zniszczyła mój kraj .

  Jeśli masz lepsze argumenty to czekam .

 10. pielu 19.06.2015 19:52

  Trochę mniej pary w gwizdek, więcej w tłoki 😉 A tutaj wyjaśnienie Ministerstwa Sprawiedliwości odnośnie artykułu “Rzepy”: http://ms.gov.pl/Data/Files/_public/aktual/2015/sprostowanie_2.pdf

 11. Aida 19.06.2015 20:34

  @robi1906
  Czyli co ma mi być szkoda złodziei, bo ze stresu sikają w spodnie? Niech dalej kradną i wyłudzają, my obywatele i politycy nic mamy z tym nie robić, bo a nuż taka lekarka poczuje się niekomfortowo.
  “W/g mnie to co napisałaś w niczym nie zaprzeczyło powiązań PO, PiS ,SLD , PSL , ze zdradzieckim kościołem i z resztą tej zażydzonej bandy , która zniszczyła mój kraj .”
  Bardzo wiele czynników składa się na to, że Polska jest niszczona od czasu Okrągłego Stołu. Obszerny temat na długą rozprawę. Mam wrażenie, ze na siłę starasz się pokazać jaki ten Pis jest zły. Pis to partia systemowa, socjalistyczna na którą nie głosuję, ale nie umniejszam jej roli w jakiś tam małych zasługach dla kraju i obywateli, w przeciwieństwie do PO, której to politycy kradną, kłamią w żywe oczy, wmawiając nam przy tym, że czarne jest białe. Oni po prostu widzą, że to wszystko niedługo się skończy, więc muszą nabrać jak najwięcej. Obecnie szykują sobie ustawę, że materiały pozyskane nielegalnie nie mogą być dowodem w sprawie. Cudownie, mój kraj taki piękny…

 12. Maximov 19.06.2015 21:29

  @robi1906
  Postulat na temat pracy lekarzy generalnie słuszny.
  Nie jest to jednak takie proste.
  Jeśli ktoś pracuje na pół etatu lub 1/4 etatu w państwowym szpitalu to co?
  Jak ma to się jednak do wolności gospodarczej i deregulacji?

 13. robi1906 21.06.2015 12:57

  Aida
  Przepraszam że dopiero dzisiaj ,
  Ta lekarka załatwiała za 100 zł zwolnienia chorobowe na dwa tygodnie ,
  czy to jest szkodliwe , owszem jest ale jak to się ma złodziei który kradną miliardy i miliony ?
  Jeśli PiS jest taki uczciwy i prawy to gdzie jest kara za
  częściową sprzedaż PZU ,
  gdzie jest kara za sprzedaż Banku Śląskiego ,
  gdzie jest kara za tajne więzienia CIA ,
  gdzie jest kara za .. już mi się nawet nie chce pisać .

  Bronisz Pissdziorów to ich broń ale nie przy mnie bo ja o tym wiem
  ( i potrafię to uzasadnić ) że to są takie same szubrawce jak PeOwcy czy inne zafundowane partie niszczące ten kraj .

  Maximov
  to co napisałem dotknęło by tylko ordynatorów i reszty tej spasionej kliki .
  Młodzi lekarze ani nie mają szans ani nie mają możliwości mieć prywatnych praktyk , bo to jest w/g mnie choroba która niszczy polski szpitalnictwo ( bo chyba każdy wie że po prywatnej wizycie można wjeżdżać do szpitala i na wszelkie badania darmowe ) .

 14. reotak1 22.06.2015 23:29

  a za tajne więzienia nie odpowiada przypadkiem SLD? Mam wrażenie, że próbujesz całe zło tego świata przypisać PiSowi. I nigdzie ani słowa o “chlubnej ” roli POpaprańców. Powiew Twoich wyziewów coś dziwnie mi przypomina… Tylko ja mam takie skojarzenia?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.