Aerofłot wznawia połączenie z Chinami

Opublikowano: 08.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1178

Poniższy artykuł może zawierać rosyjską propagandę.

Rosyjski narodowy przewoźnik lotniczny Aeroflot (Аэрофлот), wznowił z dniem 6 czerwca br stałe połączenie z Chinami. Początkowo zainicjowano regularne loty z Moskwy do Kantonu (Guangzhou – 15 milionów mieszkańców), stolicy prowincji Guangdong (100 milionów mieszkańców).

W chwili obecnej rosyjski przewoźnik lata na trasach międzynarodowych obsługując pasażerów w następujących krajach/regionach: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Chiny, Egipt, Indie, Iran, Izrael, Kazachstan, Kirgistan, Malediwy, Seszele, Sri Lanka, Turcja i Uzbekistan.

Po początkowych turbulencjach będących efektem wprowadzenia przez Stany Zjednoczone i zwasalizowane kraje zachodnie sankcji, Rosja próbuje znormalizować turystykę i współpracę gospodarczą. Warto zaznaczyć, że takie kraje jak Turcja, Izrael, Egipt czy Indie nie wprowadziły żadnego embarga na transport lotniczy i nie zamknęły swych przestrzeni dla samolotów rosyjskich.

Sąd Najwyższy Sri Lanki 6 czerwca 2022 r. rozpatrzył zażalenie i cofnął decyzję o zatrzymaniu samolotu rosyjskiego przewoźnika Aerofłot, wydając nakaz swobodnego wylotu samolotu. Sąd wstrzymał tym samym poprzednią decyzję Ministerstwa Spraw Zagranicznych Sri Lanki, z dnia 4 czerwca, zatrzymującą samolot Airbus A330. Jak informują lokalne media, przed decyzją sądu „setki obywateli Sri Lanki pokojowo demonstrowało przed ambasadą Rosji, domagając się od rządu Sri Lanki natychmiastowego wypuszczenia zatrzymanego samolotu”.

Decyzja sądu podkreśla, że spory biznesowe pomiędzy podmiotem wynajmującym samolot, czyli irlandzką firmą leasingową Celestial Aviation Trading, a rosyjskim przewoźnikiem, powinny być rozstrzygane w odpowiednich organach sądowych, a nie poprzez polityczne decyzje.

W zeszłym miesiącu Aerofłot wykupił od firmy leasingowej 8 samolotów Airbus A330, które wynajmował. Nie podano szczegółów transakcji ani nazwy firmy. Tym przykładem strona rosyjska pokazuje, że próbuje prowadzić pertraktacje biznesowe i dotrzymywać zawartych umów. Unia Europejska zezwoliła na tego typu transakcje w ramach wyjątków wprowadzonych 8 kwietnia 2022 r.

Źródło: Bibula.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.