Administracja Trumpa kontra ideologia gender

Opublikowano: 28.08.2020 | Kategorie: Polityka, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 70

Administracja Trumpa uderzyła w sedno ideologii gender w nowym projekcie polityki opublikowanym w zeszłym tygodniu przez Amerykańską Agencję Rozwoju Międzynarodowego (USAID).

Administracja odziedziczyła po administracji Obamy tzw. “politykę równości płci”, która promowała homoseksualizm i transpłciowość. Nowa polityka wyraźnie charakteryzuje „równość płci” jako odnoszącą się ściśle do równości mężczyzn i kobiet oraz chłopców i dziewcząt.

Wywołało to oburzenie ze strony lewicy, którzy potępili ją za przyjmowania „konserwatywnych ram praw człowieka” i wymazanie wszelkich wzmianek o kwestiach transpłciowych lub osobach, które identyfikują się jako LGBTQ.

Polityka płci jest jednym z kilku dokumentów strategicznych, które kierują pracą amerykańskich agencji pomocowych.

Polityka zawiera wiele znaczących zmian w stosunku do jej poprzedniczki z 2012 roku, w tym podkreślenie wagi partnerstwa z grupami wyznaniowymi. Pomija się również wszelkie odniesienia do aborcji, w tym eufemistyczne pojęcia w rodzaju „zdrowie reprodukcyjne”, któremu administracja Trumpa sprzeciwiała się w negocjacjach ONZ, a także w dokumentach dotyczących polityki wewnętrznej.

Przyszłość tej polityki zależy w dużej mierze od wyniku wyborów prezydenckich w USA w listopadzie. tymczasem istnieje kilka innych strategicznych dokumentów z czasów prezydentury Obamy, które pozostają w mocy w USAID i Departamencie Stanu, a zawierają elementy sprzeczne z celami polityki zagranicznej prezydenta Trumpa.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: Life Site News
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o