Administracja Trumpa kontra ideologia gender

Opublikowano: 28.08.2020 | Kategorie: Polityka, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 526

Administracja Trumpa uderzyła w sedno ideologii gender w nowym projekcie polityki opublikowanym w zeszłym tygodniu przez Amerykańską Agencję Rozwoju Międzynarodowego (USAID).

Administracja odziedziczyła po administracji Obamy tzw. “politykę równości płci”, która promowała homoseksualizm i transpłciowość. Nowa polityka wyraźnie charakteryzuje „równość płci” jako odnoszącą się ściśle do równości mężczyzn i kobiet oraz chłopców i dziewcząt.

Wywołało to oburzenie ze strony lewicy, którzy potępili ją za przyjmowania „konserwatywnych ram praw człowieka” i wymazanie wszelkich wzmianek o kwestiach transpłciowych lub osobach, które identyfikują się jako LGBTQ.

Polityka płci jest jednym z kilku dokumentów strategicznych, które kierują pracą amerykańskich agencji pomocowych.

Polityka zawiera wiele znaczących zmian w stosunku do jej poprzedniczki z 2012 roku, w tym podkreślenie wagi partnerstwa z grupami wyznaniowymi. Pomija się również wszelkie odniesienia do aborcji, w tym eufemistyczne pojęcia w rodzaju „zdrowie reprodukcyjne”, któremu administracja Trumpa sprzeciwiała się w negocjacjach ONZ, a także w dokumentach dotyczących polityki wewnętrznej.

Przyszłość tej polityki zależy w dużej mierze od wyniku wyborów prezydenckich w USA w listopadzie. tymczasem istnieje kilka innych strategicznych dokumentów z czasów prezydentury Obamy, które pozostają w mocy w USAID i Departamencie Stanu, a zawierają elementy sprzeczne z celami polityki zagranicznej prezydenta Trumpa.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: Life Site News
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o