Adapa i tajemniczy Apkallu

Opublikowano: 15.06.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 418

Tym razem na tapecie mit o Adapie zatytułowany „Adapa i wiatr południowy”. Adapa był synem Enki i uważano go za ukoronowanie eksperymentów genetycznych prowadzonych przez Anunnaki podczas prób stworzenia człowieka. Został on zrodzony przez żonę Enkiego, Ninki, dlatego traktowany przez niego jako syn. Adapa jest odpowiednikiem biblijnego Adama. Jeżeli zrodziła go pozaziemska istota zastanówmy się jak mógł wyglądać? Okazuje się, że jest tekst który opisuje wygląd zewnętrzny Adama i Ewy. Adapa za swoje wykroczenie musiał udać się do niebiańskiej siedziby Anu w niebie. Mamy więc po raz n-ty przykład podróży kosmicznej sprzed tysięcy lat. W drugiej części audycji przytoczę opowieść o królu sumeryjskim Enmeduranki, który również dostąpił zaszczytu odwiedzenia bogów poza Ziemią. Odpowiem również na pytanie kim byli tajemniczy Appkalu. Wydaje się, że jest to historia sprzed bardzo wielu tysięcy lat….

1

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.