ACTA w Parlamencie Europejskim

Opublikowano: 28.02.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 553

Ten tydzień będzie obfitował w wydarzenia związane z kontrowersyjnym porozumieniem ACTA. W Parlamencie Europejskim odbędzie się m.in. posiedzenie komisji INTA oraz otwarte warsztaty z ekspertami. Osoby szczególnie zainteresowane tematem będą mogły obejrzeć transmisje w internecie.

Parlament Europejski na swojej stronie poinformował o czterech zbliżających się wydarzeniach, które będą dotyczyły ACTA.

– 28 lutego (wtorek) o godz. 11:30 odbędzie się konferencja prasowa, w której wezmą udział: David Martin (poseł sprawozdawca) oraz Christofer Fjellner tzw. sprawozdawca cień, kontrolujący pracę sprawozdawcy. Martin przedstawi swoje stanowisko odnośnie odesłania ACTA do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

– 28 lutego o godz. 12:30 odbędzie się prezentacja petycji ws. ACTA, która uzyskała podpis 2,5 mln ludzi z całego świata. Dokument zostanie przekazany komisji PE odpowiedzialnej za petycje (PETI).

– 29 lutego (środa) o godz. 17:00 odbędzie się posiedzenie komisji PE odpowiedzialnej za handel międzynarodowy (INTA). ACTA jest jednym z punktów do rozpatrzenia. W posiedzeniu weźmie udział komisarz UE ds. handlu Karel de Gucht.

– 1 marca (czwartek) o godz. 15:00 odbędą się otwarte pół-warsztaty nt. ACTA z udziałem ekspertów akademickich, organizacji społecznych oraz przedstawicieli instytucji unijnych.

Transmisje internetowe będą dostępne pod adresem events.europarl.europa.eu.

Można śmiało powiedzieć, że coś się zmieniło w nastrojach związanych z ACTA. Jeszcze nigdy nikt się nie chwalił tyloma wydarzeniami dotyczącymi tego porozumienia. W dodatku te wydarzenia będą mogli śledzić zwykli obywatele, a odbywa się to wszystko w oczekiwaniu na ustalenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Tak szerokiej dyskusji o ACTA z pewnością nie chcieli twórcy porozumienia. Można nawet powiedzieć, że osiągnęli oni efekt odwrotny od zamierzonego. Zapewne zainteresowanie traktatem nie byłoby tak duże, gdyby nie wcześniejsze rażące naruszenia demokratycznych zasad.

Trudno oczekiwać poparcia dla ACTA ze strony polskich europosłów. Protesty w naszym kraju były szczególnie widoczne i stały się początkiem fali protestów w innych krajach.

Dziś warto zwrócić uwagę na podsumowanie 100 dni rządu, które znalazło się na stronie Premiera. Sprawę ACTA określono w nim jako “wpadkę”. – Zabrakło nam refleksu, ale nie zabrakło odwagi, żeby z lekkim zawstydzeniem przyznać, że można w tej sprawie zmienić zdanie – powiedział Donald Tusk.

Opracowanie: Marcin Maj
Na podstawie: Parlament Europejski
Źródło: Dziennik Internautów


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rbq 28.02.2012 13:39

    Donek już teraz niech nie czaruje – nie wiem jak inni, ale ja już temu panu nie ufam i pozostałej śmietance parlamentarnej również!!! Uot Co!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.