Abonament RTV a idea powszechnego samodonoszenia na siebie samych przez obywateli

Opublikowano: 30.09.2016 | Kategorie: Media, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 389

W jakim wspaniałym kraju żyjemy! Oto pojawił się kolejny świetlisty jak strzała pomysł, jednego z „wybitniejszych” krajowych polityków, chwilowo oddelegowanego na front państwowego biznesu propagandowego. Wedle jeszcze niepotwierdzonych ostatecznie doniesień, mielibyśmy jako obywatele i mieszkańcy naszego wspaniałego kraju dobrej zmiany – sami na siebie donosić, oczywiście do odpowiednich organów, odpowiednio umocowanych – z informacją, że nie posiadamy odbiornika RTV!

Jakie to genialne! Ponieważ nastąpiłoby domniemanie, że wszyscy inni – posiadają, co więcej być może jak krnąbrny obywatel nie zechce wpuścić do domu odpowiedniego kontrolera, to będzie automatyczne domniemanie – posiadania takiego sprzętu! Czy to również nie byłoby genialnie? Zawsze można powołać się na modele brytyjski i niemiecki, gdzie rozwiązania są bardzo zbliżone.

W naszym przypadku, każdy mający chociaż minimum władzy publicznej w tym kraju powinien pamiętać, że „szlachcic na zagrodzie, równy wojewodzie”. Wiele, bardzo wiele jest prawdy w tym stwierdzeniu, a na pewno oddaje ono stan percepcji dominującej części społeczeństwa jeżeli chodzi o kwestie posiadania własności nieruchomości i nienaruszalności miejsca zamieszkania.

Dlatego jakby władza już zupełnie straciła kontakt z rzeczywistością i dla ratowania swojej tuby propagandowej, którą ogląda coraz mniejsza ilość ludzi – chciała rzeczywiście wprowadzić domniemanie obowiązku płacenia podatku generalnie podymnego, to się mocno zdziwi i przejedzie na tym, co przygotuje ludziom. Ponieważ Polacy nie zaakceptują sytuacji, kiedy administracja będzie od nich żądała udowadniania, że nie są wielbłądami. Opozycja będzie mogła to bardzo łatwo wykorzystać i oczywiście zatwierdzić nowe pomysły na wliczanie abonamentu, zwanego dla niepoznaki opłatą lub składką audio-wizualną do innych obciążeń o charakterze podatkowym.

Oczywiście rządzący mogą brnąć w swoje pomysły dalej, przykładowo można wprowadzić podatek od płacenia za sikanie na siedząco. Nie ma znaczenia, że będzie dyskryminował kobiety! Chodzi o to, że z jednej strony – mężczyźni będą zmuszeni zadeklarować w odpowiednim urzędzie, że nie sikają na siedząco, a z drugiej osoby trans płciowe dołożą się do wspólnego budżetu – idiotyczne? Nie trzeba tego komentować, ale na tym samym poziomie jest w ogóle idea podatku dowolnie nazywanego, przeznaczanego na media publiczne. Zwłaszcza w kraju tak biednym jak nasz, gdzie ludzie naprawdę mają ciężko – idea ściągania z nich w formie podatku – haraczu na płacenie komuś po kilkadziesiąt tysięcy Złotych, za czytanie prognozy pogody – jest po prostu skandalem.

Mediów publicznych w zasadzie powinno nie być, a jeżeli już – to tylko jeden kanał telewizji publicznej i jedno radio publiczne, nadające za darmo, dla każdego głównie informacje i przekaz o tym co się dzieje w kraju, co robią politycy – w Internecie i w Eterze. Finansowane to powinno być z budżetu, który właśnie służy do pokrywania potrzeb finansowych państwa. Jeżeli politycy uznają, że media publiczne są potrzebne, to właśnie tam powinni je finansować, dodajmy – również z naszych podatków, ale ściąganych nie wedle skandalicznej zasady podatku podymnego (od dymu z chaty), tylko wedle przyjętych w kraju zasad, sprawiedliwych na tyle na ile można mówić o sprawiedliwości systemu podatkowego w ogóle.

Natomiast idea przymuszania ludzi do składania poronionych deklaracji, zapewne jak należy przypuszczać – uzupełniona zaleceniami kontrolnymi, to nic innego jak kolejny przejaw myślenia przez władzę o społeczeństwie jak o zasobie do drenowania. Niestety politycy w ten sposób myślą, nie chcąc uszczknąć niczego ze swojego tortu, a nie ma odważnego, który zarządziłby całkowitą reasumpcję kwestii podatkowych, chociaż ta jest szykowana na przyszły rok.

Można powiedzieć, że pożyjemy to zobaczymy – bez względu na to, jakie działanie wybierze obecna władza, będzie to miało złe skutki. Chyba że zdarzy się cud i ci ludzie przesuną swoje myślenie, na myślenie kategoriami ludzi, którzy w pocie czoła i znoju, codziennie starają się jakoś związać koniec z końcem. Miejmy nadzieję, że poronione pomysły na samo-donoszenie ludzi samych na siebie, to będzie tylko kiepski żart i władza nie posunie się do takiej skali upokorzenia obywateli. Chociaż może o to chodzi? Ten, kto zgłosił, że nie ma – będzie z gruntu podejrzany?

Niestety coraz więcej przypadków, w istocie drobnych – składa się na obraz smutnej zmiany, jaka następuje w naszym kraju.

No, śmiało – co by tu jeszcze opodatkować? Sikających na siedząco? No, kto się przyzna, że w ten sposób nie korzysta z toalety? Dobrą linię ma nasza władza! Nie ma co!

Autorstwo: krakauer
Źródło: OobserwatorPolityczny.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Wędrowny 30.09.2016 12:22

    Cofamy się zamiast iść naprzód. Jeżeli cywilizacja ma iść do przodu, to powinno być coraz mniej rzeczy, za które trzeba płacić, a nie coraz więcej. Generalnie żeby się ratować, cywilizacja musi skierować się w stronę powolnej eliminacji systemu pieniężnego i finansowego w ogóle.

  2. MakSym 30.09.2016 13:44

    Cywilizacja, którą mamy obecnie, właściwie już przepadła.
    Piszę “właściwie” bo możliwy jest (ale bardzo mało prawdopodobny) jeszcze pozytywny “reset” wewnętrzny albo zewnętrzny (pozaplanetarny) – jeszcze mniej prawdopodobny.
    Początkiem końca było powstanie w XVIII w. żydowskiego systemu bankowego oraz rodów bankierskich.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.