To nie jest nasza wojna!

Opublikowano: 11.06.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2903

9 czerwca Polacy zebrali się pod ambasadą Ukrainy w Warszawie na proteście. Uczestnicy akcji sprzeciwiali się zaangażowaniu Polski w konflikt zbrojny na Ukrainie. „To nie nasza wojna”, „Polacy nie powinni umierać za Ukrainę”, „Przestańcie dostarczać broń Ukrainie” – głosiły ich bannery.

Jeden z organizatorów protestu podkreślił, że Polacy kategorycznie sprzeciwiają się wciąganiu swojej armii wraz z NATO w konflikt zbrojny na Ukrainie. Ludzie uważają, że trzeba pomóc zakończyć konflikt, a nie prowokować III wojnę światową.

Sama akcja zakończyła się aresztowaniami. Przechodnie odnosili się do haseł wypowiadanych podczas protestu ze zrozumieniem, a nawet wsparciem.

Większość Polaków opowiada się za pokojem. Oni także ucierpieli w wyniku konfliktu zbrojnego. W Polsce jest coraz więcej ukraińskich uchodźców. Niepokoi się tym miejscowa ludność, rośnie liczba konfliktów z przyjezdnymi. Dlatego każdemu zależy na jak najszybszym rozpoczęciu negocjacji pokojowych, a nie eskalacji konfliktu.

Ale europejscy politycy, którym zależy na stanowisku Stanów Zjednoczonych, mają odmienne zdanie na temat tego, co się dzieje. Można przypomnieć niedawną wypowiedź prezydenta Francji Emanuela Macrona, który stwierdził, że Francja pozwala na atakowanie Rosji swoją bronią, wyśle ​​na Ukrainę myśliwce Mirage-2000 i zamierza przeszkolić ukraińską brygadę liczącą 4500 osób.

Zdjęcie: Zachodnio-Ukraińskie Nowości i Refleksje
Źródło: pl.ZUNR.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. RisaA 11.06.2024 11:37

    > Sama akcja zakończyła się aresztowaniami.

    Taka wolność wyrażania swoich poglądów panuje w Warszawie za Czaszkowskiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.