9 mediów na rosyjskiej liście zagranicznych agentów

Opublikowano: 05.12.2017 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 483

Rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości wpisało na listę zagranicznych agentów dziewięć mediów, w tym „Głos Ameryki”, „Radio Swoboda” i stację telewizyjną „Teraźniejszy czas”, poinformowano na stronie internetowej resortu.

Na listę trafiły również „Idel.Realii”, „Kavkaz.Realii”, „Krym.Realii”, tatarsko-baszkirski serwis „Radio Swoboda” (Azatliq Radiosi), „Radio Wolna Europa/Radio Swoboda”, „Siberia.Realii” i projekt „Faktograf”.

Dziennikarze mediów wpisanych do rejestru zostaną objęci zakazem wstępu do Dumy Państwowej i Rady Federacji.

Jak powiedział RIA Novosti szef Komisji Rady Federacji ds. Obrony Suwerenności Państwowej Andriej Klimow, lista zagranicznych agentów na razie nie będzie się rozszerzać. „Nasze działania były całkowicie lustrzane w odpowiedzi na ucisk rosyjskich mediów w USA i jeśli nie wydarzy się nic nowego, nie mamy powodu, aby rozszerzać tę listę” — powiedział senator.

Szef państwa podpisał ustawę o mediach zagranicznych agentach 25 listopada. Dokument stał się wymuszoną reakcją na nacisk na rosyjskie media w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności żądanie od stacji telewizyjnej RT America i spółki partnerskiej Sputnik — Reston Translator — zarejestrowania się jako agent zagraniczny.

MSZ zaznaczyło, że Moskwa może znieść ograniczenia, jeśli Waszyngton postąpi w analogiczny sposób.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.