9-latka wynalazła laskę z czujnikami dla niewidomych

Opublikowano: 18.07.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 680

Mihika Sharma z Lewisham zaprojektowała i wykonała laskę z ultradźwiękowymi sensorami, która ułatwi życie osobom niedowidzącym i niewidomym. Zdolna dziewczynka została zakwalifikowana do BT Young Pioneer Award – wyróżnienia dla uzdolnionych brytyjskich dzieci, które wykorzystują technologię by ulepszyć świat.

Mihika podjęła decyzję, że chce pomóc osobom niedowidzącym po zdarzeniu, które miało miejsce w Greenwich w 2016 roku. Uczennica i jej matka Manisha pomogły wtedy starszej, niewidomej kobiecie przechodzącej na drugą stronę ulicy, kiedy ta się potknęła.

Zaraz po tym incydencie dziewczynka wzięła do ręki papier i zabrała się za opracowanie projektu, gdy był gotowy, matka Mihiki, zgłosiła go do konkursu Primary Engineer Leaders Award, który 9-latka wygrała. Nagroda umożliwiła małemu naukowcowi stworzenie pierwszego prototypu Smart Stick’a ze studentami University College London.

Ze względu na ograniczone fundusze, laska nie ma wszystkich funkcji, które zaprojektowała Mihika, jej rodzice liczą, że uda się zebrać potrzebne pieniądze dzięki crowdfunding’owi, by córka mogła dokończyć swoje dzieło.

Laska ma wbudowane czujniki ultradźwiękowe do wykrywania przeszkód, czujnik wody do wykrywania kałuż, połączenie Bluetooth, które zapewnia ostrzeżenia dźwiękowe. Ma nawet pilota, który pomaga zlokalizować kij, jeśli właściciel go straci. Dodatkowo urządzenie posiada dwa przyciski alarmowe, światła LED i kamerę ze sztuczną inteligencją.

Osoba z upośledzeniem wzroku, która testowała laskę powiedziała: „Największą zaletą, którą uwielbiam w tym kijku, jest to, że potrafi wykryć kałuże. To objawienie”.

Autorstwo: SDG
Zdjęcie: Crowdfunder.co.uk
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. franek 18.07.2019 21:25

    Na 99% to nie żaden naukowiec a zwykła dziewczynka która nie zna technologii i podstaw fizyki. Narysowała koncept z listą życzeń, a zrealizował to jakiś student albo inżynier.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.