Armia Ukrainy odzyskała wioskę bez jednego strzału

Opublikowano: 08.06.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 404

Ukraińska armia zrobiła postęp o milę w kierunku tak zwanej „szarej strefy” wzdłuż drogi Bakhmut w Donbasie. W wyniku tych działań ważna strategicznie droga do Luhańska, jak dotąd kontrolowana przez separatystów, oraz wioska Zholoboka, znajdują się teraz w zasięgu ukraińskiej artylerii. Informacje te podała ukraińska telewizja TSN Tyzhden.

Według dowództwa Ukraińskich Sił Zbrojnych nie można uznać tego postępu na froncie za działanie ofensywne. Zgodnie z porozumieniem mińskim terytorium to od początku powinno znajdować się pod jurysdykcją państwa Ukrainy – włącznie z wioską Zholoboka, która wciąż pozostaje pod kontrolą separatystów.

Są to terytoria, które zostały utracone w styczniu 2015 w wyniku ciągłych ataków grup rebeliantów. Zmusiło to wojska Ukrainy do odwrotu w ogniu walki. Jednakże po ponad dwóch latach wojsku udało się je odzyskać bez oddawania chociażby jednego strzału.

Ukraińskie Siły Zbrojne zabezpieczyły i ufortyfikowały nową pozycję w odległości kilkuset metrów od terenu zajmowanego przez separatystów. Oswobodzone ziemie będą musiały zostać oczyszczone z kopalń, w których siły przeciwników Ukrainy testowały amunicję oraz ładunki wybuchowe, w tym miny.

Autorstwo: Darmor
Na podstawie: Uawire.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.