83 lata temu ZSRR anektował polskie Kresy wschodnie

Opublikowano: 02.11.2022 | Kategorie: Historia, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1129

1 listopada 1939, 83 lata temu, Rada Najwyższa ZSRR zadecydowała o przyłączeniu polskich Kresów wschodnich do ZSRR. Część polskich Kresów Rosjanie włączyli do Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Rad, a część do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Rad. Wbrew nazwom owych republik terenami tymi rządziła rosyjska Moskwa.

Włączenie tych polskich Kresów do ZSRR przez Rosjan było konsekwencją wspólnej niemieckiej i rosyjskiej agresji na Polskę 17 września i przeprowadzenia przez Rosjan na zajętych terenach pseudo wyborów do Zgromadzeń Ludowych 22 października – głosować można było tylko na kandydatów wyznaczonych przez rosyjskiego okupanta. Według rosyjskiej propagandy frekwencja wyniosła 96,7%, wystawieni przez Rosjan kandydaci zdobyli 90% głosów. Zgromadzenia te uchwaliły prośbę o przyłączenie ich do ZSRR. Podobny mechanizm Rosjanie zastosowali dziś na Ukrainie.

52,1% terenów Polski zajętych przez Rosjan

Rosjanie zajęli 52,1% terenów Polski, na których mieszkało prawie 14 milionów polskich obywateli (38% stanowili Polacy (5,1 mln), 37% Ukraińcy, 14,5% Białorusini, a 8,4% Żydzi (którzy decyzją Rosjan stali się nacją uprzywilejowaną, która tworzyła rosyjski aparat terroru i administrację, odpowiedzialną za eksterminacje Polaków).

Okupacja rosyjska na Kresach była o wiele bardziej dolegliwa dla Polaków niż okupacja niemiecka. Rządy Rosjan nie tylko były bardziej zbrodnicze, dodatkowo skuteczność rosyjskiego aparatu terroru była o wiele skuteczniejsza, bo z okupantem rosyjskim masowo kolaborowali Żydzi znający Polaków i ich język.

Rosjanie mordowali masowo Polaków

Rosjanie niszczyli polskość na Kresach, mordując przedstawicieli polskiej elity (ziemian, inteligentów, wojskowych, policjantów, księży i bogatych chłopów). Oprócz mordowania na miejscu Polacy byli przez Rosjan mordowani poprzez deportacje. Szacuje się, że z Kresów Rosjanie deportowali w głąb ZSRR 500 000 Polaków. Rosjanie wymordowali prawie 22 tysiące Polski oficerów i zapewne ponad 100 000 polskich szeregowców wziętych do niewoli w czasie rosyjskiej agresji na Polskę (w tym i tych, którzy zgodnie z rozkazem sanacyjnego dowództwa nie podjęli walki z rosyjską Armią Czerwoną). Rosjanie zabijali polskich jeńców, uznając, że każdy z nich jak będzie miał okazję, to będzie walczyć o niepodległość Polaki.

Na terenach okupowanych Rosjanie zlikwidowali wszelkie polskie (prywatne i państwowe) szkoły. Dzieci zmuszono do uczęszczania do szkół rosyjskich, gdzie były rusyfikowane i poddawane komunistycznej indoktrynacji.

Rosjanie sadystycznie torturowali Polaków

Po zajęciu Kresów Rosjanie aresztowali 100 000 Polaków. Zatrzymani Polacy byli przez Rosjan sadystycznie torturowani, głodzeni, a często i mordowani. Jeden z torturowanych przez Rosjan Polaków wspominał – „Brali oni gumowe pałki, owijane drutem kolczastym, bili do północy, robili przerwę, w [czasie] której wbijali zapałki za paznokcie […]. Innym wybijali zęby i rozgniatali narządy płciowe”. Ci, którzy przeżyli miesiące sadystycznych tortur w rosyjskich więzieniach wysyłani byli do niewolniczej pracy w głąb ZSRR, gdzie z głodu, zmęczenia i zimna masowo umierali. Po ataku Niemiec na ZSRR, Polacy uwięzieni przez Rosjan byli masowo sadystycznie mordowani przez rosyjskich oprawców – Polki przed śmiercią były gwałcone przez Rosjan.

Z terenów Kresów Niemcy wypchnęli Rosjan w 1941. Rosjanie powrócili w 1944 roku. Rosyjski okupant ponownie rozpoczął eksterminacje Polaków – ze szczególną zaciekłością mordował polskich patriotów z Armii Krajowej (w tym i Narodowej Organizacji Wojskowej) i Narodowych Sił Zbrojnych. Swoje zbrodnie Rosjanie kontynuowali też na terenach, które po wojnie weszły w skład PRL. Nie można więc wobec wkroczenia Rosjan na ziemie polskie w 1944 roku używać sformułowania wyzwolenie.

Rosjanie gwałcili Polki

Mówiąc o rosyjskiej okupacji, należy pamiętać też o masowym rabunku przez Rosjan mienia prywatnego i publicznego Polaków. Niszczeniu przez Rosjan wszystkiego tego, czego nie zdołali ukraść. Tematem tabu w historii jest przemoc seksualna Rosjan wobec kobiet. Miała ona miejsce szczególnie na zachodnich ziemiach odzyskanych. Jej ofiarą padły miliony kobiet od niemowlaków do umierających staruszek. Były one gwałcone wielokrotnie, grupowo, w odrażająco sadystyczny sposób. Wiele z nich w wyniku ran odniesionych po rosyjskich gwałtach zmarło, wiele zostało zarażonych przez Rosjan chorobami wenerycznymi. Rosjanie gwałcili Niemki, Ślązaczki, Polki, robotnice przymusowe i więźniarki obozów.

Autorstwo: Jan Bodakowski
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 02.11.2022 18:11

    Polacy mieli unikalną okazję i szansę na zniszczenie bolszewii w 1 ćwiartce XX wieku, ale zostały podjęte złe decyzje przez dowództwo albo/i dyktatora ówczesnej Polski i potem to się strasznie na nas zemściło.

  2. paullenburg 02.11.2022 22:59

    Czesc mojej rodziny pochodzila z kresow I przezyla to osobiscie. Choc nie ma ich juz wstod nas to opowiesci o tamtych czasach pozostaly. Przerazajace mowiac w skrocie..

    Teraz tylko czekac az naczelna rusofilka ,towarzyszka Jola trzasnie jakis kontr artykul,ze to tylko zle jezyki ludzkie I pomowienia znieslawiajace niosacych wolnosc oraz pokoj Rosjan.. 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.