800 000 ton odpadów z Fukushimy trafi do oceanu

Opublikowano: 21.07.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 798

„To już postanowione” – powiedział Takashi Kawamura, prezes Tokyo Power Electric Company (TEPCO), prywatnej firmy zarządzającej elektrownią jądrową w Fukushimie. Radioaktywny tryt już niedługo wyląduje w oceanie.

Praworządne i demokratyczne państwo, jakim według polskiego protestariatu na pewno jest Japonia, już niedługo wesprze prywatnego giganta energetycznego w realizacji jego zamiaru uwolnienia zbiorników z wodą służącą do chłodzenia reaktorów jądrowych, która jest zanieczyszczona trytem. W mediach celowo mówi się o kilkuset baryłkach, ale według brytyjskiej gazety „The Independent” chodzi o blisko 800 tysięcy ton odpadów tego rodzaju.

TEPCO nie może tego zrobić bez wsparcia władz, tym bardziej, że opór społeczny, zwłaszcza w regionie, w którym zlokalizowana jest elektrownia jest ogromny. Nie ma jednak żadnych większych wątpliwości, że demokratyczne i praworządne władze Japonii udzielą stosownych zgód. Japoński anglojęzyczny portal The Japan Times donosi, iż prezesowi Kawamurze bardzo zależy na solidnej aprobacie ze strony aparatu, podczas gdy szef japońskiego Urzędu Regulacji Jądrowej Shunichi Tanaka namawia go do „szybkich i zdecydowanych działań bez zbędnej zwłoki”, a nawet groził prezesowi TEPCO sankcjami ze strony instytucji, którą kieruje.

“Zarządca elektrowni, który nie potrafi w odpowiednim momencie wykazać się inicjatywą, jest zarządcą marnym. Czy można takiej osobie powierzyć wznowienie eksploatacji reaktorów jądrowych?” – pytał Tanaka w rozmowie z dziennikarzami.

Mieszkańcy są wściekli; najbardziej aktywną opozycją są lokalni rybacy. Nie wierzą w zapewnienia ekspertów, którzy przekonują, iż stopień radioaktywności wód przeznaczonych do uwolnienia nie przekracza progu szkodliwości.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. BrutulloF1 21.07.2017 11:02

    No cóż. Powinni teraz przerzucić się z sushi na naszą pyszną wieprzowinkę 🙂

  2. agama 21.07.2017 14:41

    świat podziękuje Japonii za dwugłowe dzieci

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.