7,5 mln użytkowników Facebooka ma mniej niż 13 lat?

Opublikowano: 19.09.2011 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Regulamin Facebooka zabrania tworzenia kont przez osoby nieposiadające 13 lat. Wielu nastolatków nie ma jednak zamiaru odkładać swojej obecności w witrynie na później.

Jak podał Consumer Reports, obecnie około 7,5 z 20 milionów niepełnoletnich na Facebooku ma mniej niż 13 lat. Problem nie jest nowy, jednak rozpoznanie młodych internautów często jest dla administratorów witryny bardzo trudne.

Okazuje się, że ponad 5 milionów osób w witrynie Marka Zuckerberga to dzieci poniżej 10 roku życia, a ich rodzice często nie wiedzą o obecności swoich pociech na Facebooku. Jak zauważa Jeff Fox z Consumer Reports, wystawia to młode osoby na zagrożenie związane z wirusami oraz innymi nadużyciami, często spotykanymi w sieciach społecznościowych.

Według Consumer Reports tylko w ostatnim roku Facebook wystawił 5 milionów amerykańskich gospodarstw domowych na zarażenie wirusem, kradzież tożsamości czy nękanie lub zastraszanie przez internet. Całkowite koszty związane ze złośliwym oprogramowaniem w ubiegłym roku wyniosły ponad 2,3 miliarda dolarów i zmusiły użytkowników do wymiany 1,3 miliona pecetów.

Facebook już w marcu podawał, że każdego dnia usuwa 20 tysięcy kont należących do użytkowników poniżej 13 roku życia. Władze społecznościowego giganta informowały wtedy, że zamierzają zatrudnić w Australii eksperta zajmującego się bezpieczeństwem w sieci, który miał pomóc w częściowym rozwiązaniu problemu. W przypadku jednak, gdy dany użytkownik nie ujawnia wielu informacji na swój temat, bardzo trudno o ustalenie jego wieku.

Opracowanie: Adrian Nowak
Na podstawie: Consumer Reports
Źródło: Dziennik Internautów

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Murphy
Użytkownik
Murphy

Jak się nie chce mieć wirusów to lepiej zainstalować Linuxa do korzystania z internetu.

buzdygan
Użytkownik
buzdygan

Złośliwe oprogramowanie wymusiło zmianę 1.3 miliona komputerów na nowsze? Ależ ludzie są śmieszni.