74 skazanych za terroryzm zwolniono przed czasem

Opublikowano: 02.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 806

Podczas wywiadu w stacji BBC, Boris Johnson przyznał, że osób takich jak zamachowiec z London Bridge, czyli skazanych za terroryzm a zwolniono warunkowo z więzienia w ostatnim czasie jest około 74. Premier poinformowała, że policja sprawdzi czy po wyjściu na wolność, nie łamią prawa.

Ministerstwo Sprawiedliwości wszczęło kontrole po piątkowym zamachu, jak się okazało napastnik – terrorysta Usman Khan, odbył jedynie połowę wcześniejszego wyroku za terroryzm. W piątek zabił dwie osoby na London Bridge. Szef rząd stwierdził, że wykonanie kary w pełnym wymiarze powstrzymałoby 28-latka od popełnienia zbrodni.

Premier określił zamach jako „odpychający”, podkreślał niedorzeczność sytuacji, kiedy ktoś tak niebezpieczny jak Khan zostaje zwolniony z więzienia „po zaledwie ośmiu latach”. Za uwolnienie 28-letniego terrorysty z więzienia obwiniał zbyt łagodne przepisy wprowadzone, jak podkreślał, za rządów Partii Pracy. Dopytywany przez Andrew Marra, co jego partia zrobiła przez wszystkie lata sprawowania władzy w kierunku naprawy wadliwego prawa, nie odpowiadał. „Jestem nowym premierem”, powiedział Johnson dodając: „Sprzeciwiłem się wcześniejszym zwolnieniom zarówno w 2003 jak i 2008 roku, a teraz, kiedy jestem premierem, podejmę kroki, aby upewnić się, że skazani ze ciężkie przestępstwa, w tym terroryzm, spędzą w wiezieniu cały wyrok. Absolutnie ubolewam nad faktem, że ten człowiek był na ulicach … i zamierzamy podjąć przeciwko temu działania”.

Ministerstwo Sprawiedliwości potwierdziło wydanie nakazu kontroli 74 potencjalnie niebezpiecznych osób, które zwolniono przed czasem.

Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

A jakby wyszedł po 16 latach, to byłby aniołek? Więzienie zmieniło by go w prawego, dobrego człowieka? To że wyszedł po 8 latach sprawiło, że teraz zamordował. Jakby wyszedł po 16, to by zamordował za 8 lat. Chyba, że celowo zwolnili wcześniej.