74 skazanych za terroryzm zwolniono przed czasem

Opublikowano: 02.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 684

Podczas wywiadu w stacji BBC, Boris Johnson przyznał, że osób takich jak zamachowiec z London Bridge, czyli skazanych za terroryzm a zwolniono warunkowo z więzienia w ostatnim czasie jest około 74. Premier poinformowała, że policja sprawdzi czy po wyjściu na wolność, nie łamią prawa.

Ministerstwo Sprawiedliwości wszczęło kontrole po piątkowym zamachu, jak się okazało napastnik – terrorysta Usman Khan, odbył jedynie połowę wcześniejszego wyroku za terroryzm. W piątek zabił dwie osoby na London Bridge. Szef rząd stwierdził, że wykonanie kary w pełnym wymiarze powstrzymałoby 28-latka od popełnienia zbrodni.

Premier określił zamach jako „odpychający”, podkreślał niedorzeczność sytuacji, kiedy ktoś tak niebezpieczny jak Khan zostaje zwolniony z więzienia „po zaledwie ośmiu latach”. Za uwolnienie 28-letniego terrorysty z więzienia obwiniał zbyt łagodne przepisy wprowadzone, jak podkreślał, za rządów Partii Pracy. Dopytywany przez Andrew Marra, co jego partia zrobiła przez wszystkie lata sprawowania władzy w kierunku naprawy wadliwego prawa, nie odpowiadał. „Jestem nowym premierem”, powiedział Johnson dodając: „Sprzeciwiłem się wcześniejszym zwolnieniom zarówno w 2003 jak i 2008 roku, a teraz, kiedy jestem premierem, podejmę kroki, aby upewnić się, że skazani ze ciężkie przestępstwa, w tym terroryzm, spędzą w wiezieniu cały wyrok. Absolutnie ubolewam nad faktem, że ten człowiek był na ulicach … i zamierzamy podjąć przeciwko temu działania”.

Ministerstwo Sprawiedliwości potwierdziło wydanie nakazu kontroli 74 potencjalnie niebezpiecznych osób, które zwolniono przed czasem.

Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

A jakby wyszedł po 16 latach, to byłby aniołek? Więzienie zmieniło by go w prawego, dobrego człowieka? To że wyszedł po 8 latach sprawiło, że teraz zamordował. Jakby wyszedł po 16, to by zamordował za 8 lat. Chyba, że celowo zwolnili wcześniej.