70% Polaków nie chce waluty euro

Opublikowano: 27.05.2015 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 465

70 proc. Polaków jest przeciwnych przyjęciu euro, a 25 proc. jest za – wynika z raportu przygotowanego przez CBOS. Odsetek przeciwników euro jest najwyższy w historii badania, podał portal Onet.pl.

“Nie maleje niechęć do wprowadzenia w Polsce euro – odsetek przeciwników jest najwyższy z dotychczas notowanych” – napisano w opublikowanym we wtorek raporcie.

“Co ciekawe, sprzeciw wobec przyjęcia euro jest nie tylko częstszy, ale także bardziej kategorycznie wyrażany niż akceptacja (odpowiedzi zdecydowanie nie są częstsze niż raczej nie, podczas gdy w przypadku deklaracji aprobaty jest odwrotnie)” – dodano.

CBOS przypomina, że największe poparcie dla zastąpienia złotego przez euro, sięgające 64 proc., odnotowano w styczniu 2002 roku, przed akcesją Polski do UE. Po wejściu do Unii akceptacja przystąpienia Polski do strefy euro osłabła.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 16–22 kwietnia 2015 roku na liczącej 1027 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: PL.Delfi.lt


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Gylhyrst 27.05.2015 13:09

    Cóż w tym dziwnego – nie bierze się to znikąd, nie ma gwałtownych skoków tylko stała tendencja tracenia zaufania do EUR biorąca się praktyki. Dzisiaj poziom jest taki, za kilka miesięcy czy rok będzie jeszcze większa rozbieżność. Ludzi już sceptycznych nie ma co przekonać, a zwolennicy oraz wątpiący otrzymują co jakiś czas dowody na to, że wizja EUR nie jest tak różowa jak się wydaje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.