70 nowych linii komórkowych z ludzkich embrionów do badań w USA

Opublikowano: 27.06.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 529

National Institutes of Health (NIH) zatwierdziło 70 nowych linii embrionalnych komórek macierzystych do stosowania w projektach kwalifikujących się do badań finansowanych ze środków federalnych.

Nowe linie komórkowe, które pochodzą z ludzkich embrionów tworzonych i niszczonych w laboratorium, zostały zatwierdzone przez NIH w zeszłym miesiącu. Nowe linie komórkowe pochodzą z centrum medycznego Shaare Zedek z Izraela.

Pomimo wielu osiągnięć Prezydenta Donalda Trumpa na rzecz życia, obrońcy życia wyrazili zaniepokojenie działaniami dyrektora NIH Francisa Collinsa, mianowanego przez Obamę, który bronił badań z wykorzystaniem tkanek pochodzących od poronionych dzieci. W 2018 roku grupa March for Life and Live Action wezwała do usunięcia Collinsa z urzędu.

Osobą, która zastąpi Collinsa, powinna być „kimś, kto uznaje, że dzieci zabite przez aborcję powinny być opłakiwane, a nie powinno się na nich eksperymentować”, powiedziała Lila Rose, prezes Live Action.

Administracja prezydenta George’a W. Busha zakazała publicznego finansowania badań obejmujących tworzenie nowych linii komórek macierzystych poprzez niszczenie ludzkich embrionów. Innymi słowy, zatrzymała finansowanie przez podatników tworzenia nowych ludzi w laboratoriach aby mogli zostać następnie zniszczeni stając się materiałem do badań.

Podczas prezydentury Busha prywatne finansowanie takich badań nie było zabronione, a badania z wykorzystaniem istniejących linii komórek macierzystych mogły być kontynuowane.

W 2009 roku, krótko po tym, jak po raz pierwszy objął stanowisko, na mocy zarządzenia, prezydent Barack Obama cofnął zakaz Busha publicznego finansowania badań nad nowymi liniami komórek macierzystych powstałymi w wyniku niszczenia nowych ludzkich embrionów.

W ubiegłym roku administracja Trumpa usunęła fundusze z niektórych projektów wykorzystujących ludzkie tkanki z płodów pozyskiwanych z poronionych dzieci. Administracja ustanowiła również politykę, która utrudniła prowadzenie projektów wykorzystujących tkanki płodowe z poronionych dzieci i uzyskanie na nie funduszy federalnych. Nie wpłynęło to jednak na federalne wnioski o finansowanie projektów wykorzystujących embrionalne komórki macierzyste lub embrionalne linie komórkowe.

Źródło oryginalne: LifeSiteNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.