7 toksyn, które działają na szkodę twojego mózgu

Opublikowano: 08.07.2015 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 885

Niektóre z najbardziej powszechnych substancji w życiu codziennym, burzą nasze funkcje poznawcze. Razem z pestycydami, masz takie substancje jak BPA, ftalany, rtęć, ołów, benzen, a także materiały przeciwpalne, które wpływają na ciebie, a ty nie zdajesz sobie z tego sprawy. W domu, lub w biurze, jesteś narażony na toksyczne chemikalia dzień w dzień, a twój mózg bierze na siebie ciężar tego.

Twój mózg współdziała z każdym elementem twojego ciała, dając impulsy do komórek i układu nerwowego. Jest to istotne dla podtrzymania dobrego nastroju i jasnego myślenia, także pomaga to poprawić ogólną jakość życia. Oto siedem z najbardziej szkodliwych i wszechobecnych toksyn, na które należy zwracać uwagę w celu wspierania zdrowia mózgu.

1. BPA, BISFENOL A

BPA jest znany dlatego, że zakłóca sposób, w jaki organizm reguluje hormony. Nie tylko wpływa na zdrowie reprodukcyjne, ale może również wpływać na funkcjonowanie mózgu, zdolności uczenia się, a także sposób działania pamięci. Nie tylko plastik zawiera BPA. Przedmioty wolne od tej substancji, nie są o wiele lepsze. Zamienniki BPA były łączone również ze sprawami behawioralnymi.

2. FTALANY

Ftalany są obecne w większej ilości codziennych rzeczy, niż myślisz. Podobnie jak BPA, ftalany znajdują się w wielu produktach, które zawierają tworzywa sztuczne i rzeczy, takie jak środki czystości, kosmetyki, środki higieny osobistej, a nawet żywność. Istnieje wiele różnych ftalanów, ale najbardziej godne uwagi są odmiany BBzP (ftalan benzylu butylu), DnBP (ftalan dibutylu) i DEHB (ftalan di-2-etyloheksylu).

Ftalany są łączone z ADHD, astmą, cukrzycą, problemami neuro-rozwojowymi i innymi. Kalifornia jest pionierem w ruch przeciwko ftalanom, prosząc, by wymieniano cztery szczególne specyfiki na etykietach (wiele nie musi być wymienione w ogóle). Nawet wielkie korporacje, takie jak Target i Walmart obiecały zmniejszenie ilości, lub nawet wyeliminowanie użycia szkodliwych toksyn, takich jak ftalany, w swych produktach.

3. RTĘĆ

Już opisałem szkodliwość rtęci w poprzednich artykułach. Powodem jest to, że rtęć jest łączona z chorobami nerek, niewydolnością oddechową i innymi zaburzeniami nerwowo-mięśniowymi. Jednakże postać pierwiastkowa miedzi jest najbardziej toksyczna. Z powodu tej wiedzy, wiele osób wyrzuciło termometry rtęciowe, jak również wiele innych produktów ją zawierających.

4. OŁÓW

Zatrucia ołowiem to nie jest problem wczorajszy – jest to problem dzisiejszy – to ogromny problem. Największym problemem jest to, że ołów wpływa na tak wiele części ciała, w tak szkodliwy sposób. Nie tylko może mieć wpływ na narządy i tkanki, ale na całe systemy organizmu, jak pokarmowy, rozrodczy i nerwowy. Koniecznie trzeba podjąć świadome kroki, aby zmniejszyć narażenie na ołów, wliczając w to uczynienie domu bezpieczniejszym dla dzieci.

5. BENZEN

Benzen znajduje się w paliwach i spalinach pojazdów samochodowych, ale może być również w środkach piorących i farmaceutycznych. Dlaczego coś tak problematycznego, używane jest tak często? Benzen jest również klasyfikowany jako rakotwórczy. Jest wysoce łatwopalna i zatrucie benzenem może przejść z matki na płód. Najlepszym sposobem, aby zmniejszyć narażenie na benzen, jest zdystansowanie się od benzyny, lub oczyszczalń, a także unikać dymu papierosowego za wszelką cenę. Cytując CDC: „Przeciętny palacz przyjmuje około 10 razy więcej benzenu każdego dnia, aniżeli osoba niepaląca”. Kolejny powód, by rzucić palenie papierosów!

6. MATERIAŁY PRZECIWPALNE

Normalnie, coś, co pomaga stłumić ogień, jest zwiastunem czegoś użytecznego, a czasem nawet bohaterskiego. Jednak niepokojące odkrycie zostało dokonane przez naukowca z Teksasu. Odkrycie wykazało, że środki zmniejszające palność zostały znalezione w mleku kobiet amerykańskich. Jak to się mogło stać? Okazuje się, że środki zmniejszające palność można znaleźć praktycznie wszędzie w żywności, meblach, a także w materiałach budowlanych. Jesteśmy wokół tych przedmiotów i wdychamy toksyny, które emanują przez cały dzień.

To niewiarygodne, jak bardzo rozpowszechnione są substancje chemiczne, które występują w tych środkach, wraz z rozprzestrzenianiem się cywilizacji ludzkiej. Ważne jest, by się o nich dowiedzieć więcej i sprawdzić, czy nie znajdują się obficie w twoim domu.

7. PESTYCYDY

Prawie każdy jest zaznajomiony z negatywną działalnością pestycydów, a nowe badania wzmacniają argumenty przeciwko ich stosowaniu. Prawdopodobnie największe i najbardziej szokujące badanie pokazało, że pestycydy są łączone z chorobą Parkinsona. Najlepszym sposobem na uniknięcie nadmiernej ekspozycji na pestycydy jest wybór żywności ekologicznej!

CHROŃ SWÓJ MÓZG!

Już zdobyłeś trochę wiedzy, którą powinieneś mieć, zanim zaczniesz chronić się przed szkodliwym działaniem, atakującym twój mózg. Kurkuma pokazuje silną, antyoksydacyjną ochronę mózgu, często zaleca się ją w postaci ekstraktu, aby zapewnić najlepsze rezultaty. Stosowanie organicznej diety, ograniczenie użycia mebli zrobionych ze środków zmniejszających palność, jak również używanie szklanych pojemników zamiast plastikowych, również może być pomocne.

Autorstwo: dr Edward F. Group
Tłumaczenie: Girion
Źródło oryginalne: Wakeup-World.com
Źródło polskie: UderzwFalsz.wordpress.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Piechota 08.07.2015 13:21

  Żeby zmniejszyć spożywanie pestycydów, należy nie ulegać tak modzie na jedzenie dużej ilości warzyw i owoców. Co innego, gdy ktoś sam sobie je wyhoduje nie na chemii.

 2. goldencja 08.07.2015 14:12

  Jest jeszcze moda na jedzenie pyłku pszczelego. Tylko nikt nie sprawdza skąd go pszczoły przynoszą. Wiadomo, że jak ktoś ma dużo pasiek, to umiejscawia je w pobliżu miododajnych pól uprawnych, które nierzadko są pryskane. Potem płaczą, że pszczoły wymierają. Pomijam już działanie pól elektromagnetycznych i innych. W każdym razie faktycznie bezpiecznie jest się objadać tylko tym co sami wyhodowaliśmy bez chemii i pasożytów (tasiemce, glisty i nicienie).

 3. MakSym 09.07.2015 14:50

  @goldencja

  Akurat produkty pszczele są produktami bardzo czystym, ponieważ pszczoły które źle pachną, nie są wpuszczane przez pszczoły strażniczki do uli, co eliminuje ewidentne skażenia produktów pszczelich.
  Dodatkowo, tak jak sama napisałaś, rodziny pszczele skażone pestycydami, pyłkiem z roślin GMO, opadami ze smug chemicznych itp. atrakcjami w końcu po prostu wymierają.
  Pod tym względem pszczoły są znakomitym “czujnikiem” jakości środowiska w którym żyją.

  Sam artykuł natomiast jest tak słaby, że nawet nie chce mi się go krytykować.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.