7 marek naszpikowanych GMO

Opublikowano: 17.12.2014 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 821

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, których firm powinno się całkowicie unikać dlatego, że tworzą one niskiej jakości żywność, lub dlatego, że ingerują w nasze prawa konsumenckie? Poniżej możesz zobaczyć siedmiu wielkich graczy branży spożywczej, których należy unikać. Możesz bojkotować ich produkty lub napisać petycję i poprosić ich, aby przestali wyrzucać pieniądze na kampanię anty-etykietowania.

Oto 7 ogromnych konglomeratów, które naruszają twoje prawo do wiedzy, co jest w żywności.

1. Pepsi-Co (w tym Frito-Lay i Doritos) Ten moloch prawie w ogóle nie został dotknięty przez frustrację konsumentów z powodu GMO, chociaż jest tak samo winny jak wiele innych firm, jeśli chodzi o tajemnice żywności. Jest to również firma, która musiała wydać 9 000 000 dolarów na pozew z powodu fałszywej reklamy soku – twierdziła, że produkt jest „naturalny” w „100% sok”, gdy w rzeczywistości był pełen GMO. Pepsi-Co wydaje duże pieniądze na kampanię anty-etykietowania. Firma znajduje się na szczycie listy z 1 620 899 dolarów wydanych, aby utrzymać cię w niewiedzy na temat GMO.

2. Firma Kellogg niedawno wydała 5 000 000 dolarów z powodu pozwu związanego z fałszywym etykietowaniem produktów jako „całkowicie naturalnych” lub „bez sztucznych dodatków”. Wydała również 1 600 000 dolarów na pokonanie inicjatyw w zakresie znakowania GMO. W badaniach laboratoryjnych stwierdzono, że Kellogg do produkcji płatków śniadaniowych i innych produktów używa w 100% kukurydzę GMO.

3. General Mills GM głosi: ”Nie używamy składników modyfikowanych genetycznie w oryginalnych Cheerios. Nasz główny składnik – całe ziarno owsa – i nie jest to owies GMO. Używamy niewielkich ilości skrobi kukurydzianej i tylko jeden gram cukru na porcję dla smaku. Ale nasza skrobia kukurydziana pochodzi z kukurydzy nie-GMO, używamy tylko nie-GMO czystego cukru trzcinowego”. Jest to tylko jeden z rodzajów płatków, które sprzedaje ta firma. Pozostałe są GMO. Tylko dwa procent akcjonariuszy spółki popiera całkowity zakaz GMO. Prezes GM mówi, że „nie widzi powodu, aby na terenie Stanów Zjednoczonych zakazywać używania składników z upraw biotechnologicznych”.

4. Nestle/Gerber Co. Firma używa GMO w żywności dla niemowląt. Czy muszę mówić więcej? Firma usunęła GMO z dań dla dzieci w RPA pod presją publiczną, ale GMO nadal znajduje się w wersjach dla amerykańskich konsumentów. Potrawy takie jak Dobry Start i inne zawierają olej sojowy GMO, lecytynę sojową GMO i maltodekstrynę GMO, jak również syrop kukurydziany pochodzący z upraw modyfikowanych genetycznie. Wraz z Pepsi-Co i Coca-Colą, firma wydała ponad 1 mln dolarów by nie dopuścić do nakazu etykietowania GMO w Waszyngtonie, a jeszcze więcej by zapobiec etykietowaniu w stanie Oregon.

5. Hershey. Czy nadal będziesz lubił czekoladę po stwierdzeniu, że Hershey przekazał 800 000 dolarów, aby pokonać kalifornijskie Prop37 i waszyngtońskie I-522 (działania na rzecz umieszczania informacji o GMO na etykietach produktów), a kolejne 500 000 dolarów, aby pokonać tegoroczne inicjatywy w stanie Oregon i Kolorado? Firma ma tylko jedną organiczną markę – Dagoby. Czas do bojkotu? Istnieją setki producentów czekolady nie-GMO.

6. Coca-Cola. To imperium napojów wydało ponad 1,5 miliona dolarów, aby twoje zęby gniły od spożywania ich napojów wypełnionych GMO. Wykorzystuje ona również syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, który jest prawie całkowicie uzyskany z kukurydzy GMO.

7. Firma Kraft jest wielkim zwolennikiem GMO. Jej strona internetowa głosi: „Wykorzystanie genetycznie zmodyfikowanych (GMO) składników jest nie tylko bezpieczne dla ludzi i naszej planety, ale również niesie szereg istotnych korzyści”.

Tłumaczenie: Olga
Źródło oryginalne: getholistichealth.com
Źródło polskie: Wolna Polska


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. adambiernacki 17.12.2014 17:05

  Jest oczywistym, że płatki kukurydziane są GMO. Oczywistym jest również fakt, że Coca-Cola jest min. silnym narkotykiem.

 2. jeszcze 17.12.2014 20:12

  Skoro nie ma etykietowania, to tak naprawdę nie wiemy, co jemy. Pewne produkty jak kukurydza czy soja lepiej w ogóle sobie darować, bo zawsze istnieje ryzyko, że są gmo.
  Najlepiej unikać też wszystkiego, co amerykańskie lub pochodzące z krajów, gdzie są uprawy gmo.
  Kurcze, niedługo mało co zostanie do jedzenia…

 3. 23 20.12.2014 20:53

  jest duzo ludzi do zjedzenia 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.